RAPORT

Pogarda

Pogoda się poprawia, ale nadal możliwy deszcz [PROGNOZA]

Prognoza pogody na poniedziałek 23 maja (fot. Pexels)
Prognoza pogody na poniedziałek 23 maja (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

W poniedziałek w zachodniej połowie Polski widoczna będzie poprawa pogody. Na wschodzie nadal możliwe przelotne opady deszczu – przekazała Grażyna Dąbrowska, synoptyk CBP IMGW-PIB.

Zimna niedziela. 11 stopni w najcieplejszym momencie dnia [PROGNOZA]

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominują niże z układami frontów atmosferycznych, tylko częściowo północ i południe kontynentu obejmują wyże....

zobacz więcej

Centralne Biuro Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego informuje, że w poniedziałek od zachodu wejdzie nad Polskę słaby wyż z centrum nad Niemcami.

Pod względem pogody Polska będzie podzielona na dwie części. We wschodniej połowie na ogół zachmurzenie umiarkowane i z przelotnymi, słabymi opadami deszczu. Na zachodzie i w centrum zachmurzenie małe i umiarkowane, bez opadów. Wiatr na wschodzie słaby, zmienny. Na pozostałym obszarze słaby i umiarkowany, południowo-wschodni. Temperatura maksymalna w ciągu dnia od 16 do 21 stopni Celsjusza, tylko w rejonie Helu termometry wskażą do 13 stopni – powiedziała Dąbrowska.

IMGW: przelotny opady deszczu


W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego i wtedy możliwe słabe przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 stopni. Wiatr słaby, zmienny. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1013 hPa i będzie powoli spadać.

W nocy z poniedziałku na wtorek na zachodzie kraju pojawią się pierwsze oznaki nadchodzącego znad Niemiec frontu atmosferycznego, który będzie przemieszczał się na wschód. Na wschodzie zachmurzenie małe i umiarkowane, bez zjawisk atmosferycznych. W centrum zachmurzenie umiarkowane. Na zachodzie zachmurzenie umiarkowane, wzrastające do dużego i nad ranem z możliwymi opadami deszczu. W nocy temperatura minimalna od 4 stopni na Podlasiu, przez 8-9 na przeważającym obszarze kraju, do 13 stopni w Zielonej Górze. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, wiejący z południowego wschodu. Nad morzem i na zachodzie może być porywisty, osiągający do 40 km/godz.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej