RAPORT

Wojna na Ukrainie

97-letni golfista. „Pełen humoru, wigoru i dobrej energii” [WIDEO]

O tym, że sport to zdrowie, nie trzeba nikogo przekonywać. Żywym przykładem na poparcie tej tezy jest Czesław Romankiewicz z Torunia, który od 17 lat gra w golfa. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie wiek sportowca. Pan Czesław skończył właśnie 97 lat. Z tej okazji przyjaciele i znajomi zorganizowali dla niego specjalny turniej – informuje TVP3 Bydgoszcz.

92. urodziny Jadwigi Morawieckiej. „Nie mógłbym sobie wyobrazić lepszej Mamy”

Premier Mateusz Morawiecki poinformował w niedzielę w mediach społecznościowych o bardzo osobistym święcie. „Moja Mama, Jadwiga, obchodzi dzisiaj...

zobacz więcej

Techniki golfowej mogą pozazdrościć mu młodsi koledzy. „Zawsze uśmiechnięty, pełen humoru, wigoru i dobrej energii, a przy tym szarmancki wobec kobiet” – tak o Romankiewiczu mówią jego przyjaciele.

– Kobiety go tutaj, nasze golfistki, uwielbiają. Ma takie fajne, pikantne czasami powiedzenia – zdradza Marian Wlizło. – Kobiety, tak! Dobra rzecz, że one żyją – przyznaje pan Czesław.

Karierę sportową rozpoczął po 80. roku życia, za namową przyjaciela. Nie przeszkodziło mu to jednak, aby uzbierać pokaźny dorobek trofeów zdobytych w kraju i za granicą.

– Wiele osób się zastanawiało, czy daje radę. Chciałem tylko przypomnieć, że dziś pan Czesław – i z pełną świadomością i odpowiedzialnością odpowiadam – że jest to najstarszy czynny golfista Europy – zaznacza Antoni Pankiewicz, golfista, przyjaciel Czesława Romankiewicza.

Tytuł i okazja nie byle jaka, więc przyjaciele i znajomi z toruńskiego klubu golfowego przygotowali specjalny turniej, w którym każdy mógł się zmierzyć z jubilatem. Były także prezenty i życzenia.

– Niech będzie z nami zawsze. Niech nam towarzyszy i będzie taki radosny, jak zawsze go codziennie spotykamy – mówi Jerzy Mróz, golfista, przyjaciel Czesława Romankiewicza.

– Żebym dożył tak do 102 lat chociaż. 102 to już będzie setka, to zrobi się spotkanie z przyjaciółmi i wtedy będzie „hulaj dusza!” – wyznaje Czesław Romankiewicz.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej