RAPORT

Wojna na Ukrainie

54-letni pedofil udawał nastolatka i skrzywdził ponad 40 dzieci

Pedofil zdobywał zaufanie ofiar udając nastolatka (fot. Guardia Civil)
Pedofil zdobywał zaufanie ofiar udając nastolatka (fot. Guardia Civil)

Gwardia Cywilna zatrzymała w Almerii 54-letniego mężczyznę, który dopuścił się ponad 40 przestępstw wykorzystywania seksualnego nieletnich. Pedofil wyszukiwał ofiary w internecie udając ich rówieśnika. Kilkoro dzieci udało mu się zwabić na spotkania, podczas których oferował im prezenty, narkotyki, alkohol lub pieniądze w zamian za seks.

Umówił się z 12-latką. Pedofil z Krotoszyna oskarżony

We wrocławskim parku doszło do obywatelskiego zatrzymania mężczyzny, który umówił się w internecie z 12-letnią dziewczynką. 45-letniego mieszkańca...

zobacz więcej

Hiszpańska Gwardia Cywilna (Guardia Civil) poszukiwała pedofila od blisko dwóch lat. Wiadomo tylko było, że człowiek ten utrzymywał kontakty z ponad 40 dziećmi w wieku 11-16 lat. Mężczyzna zdobył zaufanie ofiar, podając się najczęściej za ich rówieśnika.

Pedofil wysyłał dzieciom wiadomości i filmy pornograficzne, oferując im pieniądze, doładowania, a nawet alkohol i narkotyki za przesyłanie mu intymnych zdjęć i nagrań. Zdobył m.in. numery telefonów ofiar i udało mu się nakłonić kilka z nich do spotkania. Wtedy miało dochodzić do stosunków seksualnych.

Chciał wykorzystać 14-latka. Pedofil z Kalisza aresztowany

41-latek z Kalisza aresztowany na 3 miesiące za próbę doprowadzenia 14-letniego chłopca do poddania się innej czynności seksualnej – poinformował...

zobacz więcej

Funkcjonariuszom udało się w końcu namierzyć IP komputerów wykorzystywanych przez pedofila do swoich łowów. Zidentyfikowano także ponad 40 jego ofiar. Przed kilkoma dniami gwardziści zatrzymali w Almerii 54-letniego mężczyznę.

Tzw. uwodzenie online to jedna z najpopularniejszych metod działań pedofilów. To złożony proces mający na celu zdobycie zaufania ofiar. Od nawiązania „przyjaźni”, poprzez nakłanianie dzieci do przesyłania intymnych materiałów i w końcu spotkań z nimi, podczas którego dochodziło do stosunków.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej