RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wielka akcja hiszpańskiej policji w pubach i barach, które oferowały pirackie transmisje

Właściciele lokali gastronomicznych korzystali m.in. z pirackich dekoderów (fot. Policia Nacional)
Właściciele lokali gastronomicznych korzystali m.in. z pirackich dekoderów (fot. Policia Nacional)

Policja Krajowa odkryła w 166 barach i pubach w całej Hiszpanii, nielegalne korzystanie z sygnałów z płatnych platform oferujących mecze La Liga Santander i Ligi Mistrzów UEFA. Starty dystrybutorów tych kanałów szacuje się na ponad milion euro.

Dziesiątki przypadków małpiej ospy w Hiszpanii

Hiszpańskie służby medyczne potwierdziły do sobotniego popołudnia 30 przypadków zakażenia małpią ospą. Najwięcej z nich występuje na terenie...

zobacz więcej

Kilkuset funkcjonariuszy Policji Krajowej (Policia Nacional) skontrolowało 166 lokali w Sewilli, Maladze, Kordobie, Saragossie, Valladolid, Murcji, Palma de Mallorca, Gijón, Madrycie, Vigo, Las Palmas, Bilbao i Barcelonie. Z ustaleń śledczych wynikało, że w przybytkach tych transmitowane są nielegalnie mecze piłkarskie La Liga Santander i Ligi Mistrzów UEFA.

Dochodzenie w tej sprawie rozpoczęto w styczniu po zawiadomieniu La Ligi, która poinformowała o dużej skali piractwa widowisk sportowych.

Płonące opony, farby w barwach rosyjskiej flagi – atak na polski konsulat w Hamburgu

W Hamburgu doszło do ataku na Konsulat Generalny RP – poinformował na Twitterze Cezary Gmyz, korespodent TVP w Niemczech. Budynek został obrzucony...

zobacz więcej

W drugiej połowie maja funkcjonariusze Policji Krajowej weszli do wytypowanych placówek. Specjalnie wybrano dzień rozgrywek hiszpańskiej ligi, aby załapać na gorącym uczynku, użytkowników nielegalnych transmisji.

Właściciele tych lokali zostali oskarżeni o przestępstwo przeciwko własności intelektualnej. Straty operatorów płatnych kanałów oszacowano na ponad milion euro.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej