RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sensacja w Paryżu! Polka ograła wielką faworytkę

Magda Linette sprawiła polskim kibicom piękną niespodziankę (fot. Getty Images)
Magda Linette sprawiła polskim kibicom piękną niespodziankę (fot. Getty Images)

Tego nikt się nie spodziewał! Magda Linette w świetnym stylu rozpoczęła zmagania na wielkoszlemowym French Open. Polka w trzech setach pokonała błyszczącą na kortach ziemnych Ons Jabeur 3:6, 7:6, 7:5 i nieoczekiwanie awansowała do 2. rundy.

„Cesarzowa Świątek”. Iga faworytką francuskich mediów

„Cesarzowa Świątek” – tak określa polską tenisistkę portal Franceinfo, który widzi w niej zdecydowaną faworytkę rozpoczynającego się 22 maja w...

zobacz więcej

Jeden z pierwszych meczów głównej drabinki turniejowej i od razu wielka niespodzianka. I to z udziałem Polki! Na Linette nikt nie stawiał, już po losowaniu wielu kibiców łapało się za głowy, bo trudniej niż z Jabeur mogłoby być tylko z... Igą Świątek.

30-letnia poznanianka nie podłamała się, wyszła na kort gotowa do walki i - choć przegrała pierwszego seta (3:6) - walczyła dzielnie przez cały czas. Opłacało się. Tunezyjka, jakkolwiek świetnie radzi sobie w tym sezonie na kortach ziemnych, w pewnym momencie zupełnie się rozregulowała. Skuteczna defensywa, liczne skróty i ciekawe pomysły na rozgrywanie kolejnych akcji sprawiły, że Jabeur przestała być sobą: nie trafiała prostych piłek, popełniała dziecinne błędy, z każdym gemem frustrując się coraz bardziej.

Choć w żeńskim tenisie wszystko jest możliwe, cenna wygrana sprawiła, że Linette aż do ewentualnej 4. rundy będzie trafiać na niżej notowane rywalki. Głośno w Paryżu o Idze Świątek, niedzielna wygrana Linette sprawiła, że obu Polek będą się w stolicy Francji obawiać...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej