RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Hołownia zaproponował Trzaskowskiemu tekę premiera? Lider Polski 2050 komentuje

Rafała Trzaskowski; Szymon Hołownia (fot. PAP/Rafał Guz; PAP/Piotr Nowak)
Rafała Trzaskowski; Szymon Hołownia (fot. PAP/Rafał Guz; PAP/Piotr Nowak)

Najnowsze

Popularne

Nie dość, że bez Donalda Tuska, to jeszcze z Rafałem Trzaskowskim na czele? Według Interii na opozycji mówi się o propozycji Szymona Hołowni dla prezydenta Warszawy, by odszedł z Platformy Obywatelskiej, a po wygranych wyborach miałby zostać premierem. Doniesienia dementuje lider Polski 2050. Zapewnia, że „nie kusił” Trzaskowskiego.

Kto zapłaci za nowy Campus Trzaskowskiego? „Z radością przyjmiemy pieniądze Sorosa”

Na przełomie sierpnia i września Rafał Trzaskowski organizuje drugą edycję Campusu Polska Przyszłości. Choć nie wiadomo, kto finansował...

zobacz więcej

Według portalu informacje pochodzą od działaczy opozycji, którzy mają mówić o propozycji Hołowni dla Rafała Trzaskowskiego: jeśli prezydent stolicy opuści Platformę Obywatelską, po wygranych wyborach mógłby objąć stanowisko premiera.

„To cały komentarz do tej sprawy”


Hołownia jednak dementuje tę informację. Zapewnił, że nie złożył żadnej propozycji politycznej Rafałowi Trzaskowskiemu.

– Rafał jest wiceprzewodniczącym Platformy Obywatelskiej i prezydentem Warszawy, organizuje swój projekt Campus Polska Przyszłości, a ja jest liderem Polski 2050. To jest cały komentarz do tej sprawy – oświadczył.

– Rozmawiamy z Rafałem, nie ukrywam, że mamy ze sobą pewien rodzaj łączności pokoleniowej i dobrze się rozumiemy. Natomiast nie złożyłem mu żadnej propozycji i on również nie złożył mi żadnej propozycji. Nie ma też żadnych projektów politycznych, które realizowalibyśmy razem – zapewnił lider Polski 2050.

Chcą zneutralizować Tuska na opozycji?


Dodał, że nie istnieje też żadna „anty-Tuskowa koalicja”, o której donosiła Interia.pl.

– Głęboko wierzę, że jeśli miałyby być budowane jakiekolwiek porozumienia, albo sojusze w polskiej polityce – co być może będzie konieczne przed wyborami, w zależności od tego, jak się ułoży sytuacja – to takie procesy nie mogą być realizowane „przeciwko komuś”, tylko „ku czemuś” – zaznaczył Szymon Hołownia. Zwrócił uwagę, że ludzie są dzisiaj zmęczeni wszelkiego rodzaju wojnami i niemerytorycznymi dyskusjami. – Czują się niepewnie i dokładanie im teraz jakichkolwiek konfliktów byłoby chorym absurdem – uważa lider Polski 2050.

Zobacz także: Tusk o wyborach: PO z KOD „przypilnują” wyników [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej