RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zimna niedziela. 11 stopni w najcieplejszym momencie dnia [PROGNOZA]

Polska jest na skraju niżu (fot. Roman Kybus / Shutterstock.com)
Polska jest na skraju niżu (fot. Roman Kybus / Shutterstock.com)

Jak informuje IMGW, nad Europą nadal dominują niże z układami frontów atmosferycznych, tylko częściowo północ i południe kontynentu obejmują wyże. Polska jest na skraju niżu, którego ośrodek przemieści się znad Białorusi nad Rosję, jedynie zachodnia Polska jest w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia. Z zachodu i północnego zachodu będzie napływać chłodne powietrze polarne morskie. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 999 hPa i nieznacznie wzrośnie.

W weekend spore ochłodzenie. Odczucie zimna spotęguje silny wiatr [PROGNOZA]

Po słonecznym czwartku i piątku - w weekend przyszło załamanie pogody. Do końca dnia obowiązują ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed...

zobacz więcej

W niedzielę zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami w centrum i na zachodzie. Miejscami przelotne opady deszczu. Wysoko w Tatrach przelotne opady śniegu. Temperatura maksymalna od 11 st. C, 13 st. C na północy, około 15 st. C w centrum do 19 st. C na południu. Wiatr słaby i umiarkowany, lokalnie w porywach do 60 km/h, północno-zachodni i północny. W górach porywy do 70 km/h.

W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie duże z rozpogodzeniami. Miejscami zanikające przelotne opady deszczu. Miejscami na zachodzie oraz Pomorzu mgły ograniczające widzialność do 300 m. Temperatura minimalna od 2 st. C miejscami na północnym zachodzie, około 6 st. C w centrum do 9 st. C na wschodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, północny i północno-zachodni, nad ranem na Pomorzu skręcający na wschodni i południowo-wschodni, tylko na zachodzie słaby, zmienny.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. W centrum i na wschodzie przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 14 st. C na nad morzem, około 17 st. C w centrum do 22 st. C na południowym zachodzie. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem oraz na południowym zachodzie porywisty, z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy do 55 km/h.

W niedzielę w Warszawie dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. C. Wiatr na ogół umiarkowany, początkowo porywisty, północno-zachodni. W nocy z niedzieli na poniedziałek zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni.

W poniedziałek zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 18 st. C. Wiatr słaby, zmienny.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej