RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nieoceniona pomoc partyzantów. Dzięki nim wojsko skutecznie niszczy sprzęt wroga

Dzięki współpracy z partyzantami ukraińscy żołnierze zniszczyli kilka rosyjskiech systemów artyleryjskich (fot. DAndreev / Shutterstock.com)
Dzięki współpracy z partyzantami ukraińscy żołnierze zniszczyli kilka rosyjskiech systemów artyleryjskich (fot. DAndreev / Shutterstock.com)

W rejonie Zaporoża partyzanci pomogli ukraińskim siłom zbrojnym zniszczyć kilka rosyjskich systemów artyleryjskich. Poinformowała o tym Obwodowa Wojskowa Administracja „Dzięki skoordynowanym działaniom z partyzantami ukraińscy żołnierze zniszczyli kilka systemów artyleryjskich armii rosyjskiej” - czytamy w komunikacie umieszczonym na profilu społecznościowym.

„Zniszczyłem go!” Takiej klęski Rosjan jeszcze nie było

W sieci pojawiają się kolejne filmy pokazujące rosyjskie wraki na Ukrainie. Obrońcy kraju otrzymują kolejne dostawy broni i skutecznie eliminują...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Zaporoska Obwodowa Wojskowa Administracja informuje również o tym, że we współpracy z partyzantami udało się zniszczyć kilka wrogich stacji radarowych w okolicach Melitopola .

Według strony ukraińskiej ostatniej doby na południowym odcinku frontu zginęło 29 rosyjskich żołnierzy. Udało się też zniszczyć znaczną ilość bojowej techniki.

Przeczytaj także: Trzy rosyjskie okręty zniszczone, kolejny znacznie uszkodzony [WIDEO]

Według komunikatu ukraińskiego Dowództwa Operacyjnego agresor ograniczał się do fortyfikowania swoich pozycji w pobliżu Chersonia i Mikołajewa, i nie podejmował działań zaczepnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej