RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Mamy poważne problemy”. Rosyjski minister potwierdza, że sankcje działają

Rosjanie muszą szukać nowych korytarzy transportowych (fot. Krivosheev Vitaly / Shutterstock.com)
Rosjanie muszą szukać nowych korytarzy transportowych (fot. Krivosheev Vitaly / Shutterstock.com)

Rosyjski minister transportu Witalij Sawieliew oświadczył w sobotę, że zachodnie sankcje praktycznie zniszczyły całą logistykę w Rosji i spowodowały poważne problemy - poinformowała agencja Ukrinform powołując się na rosyjską agencję Interfax.

„The Telegraph”: sankcjami należy objąć też Niemcy

„Ktokolwiek kupuje obecnie niemieckie produkty, faktycznie finansuje wojnę Putina” – uważa brytyjski „The Telegraph”. Według gazety Niemcy mają...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

Sankcje nałożone na Rosję praktycznie zniszczyły całą logistykę w naszym kraju. Jesteśmy zmuszeni do poszukiwania nowych korytarzy transportowych – powiedział Sawieljiew podczas wizyty w obwodzie astrachańskim.

Według ministra władze liczą na rozwiązanie tego problemu za pomocą międzynarodowego korytarza transportowego Północ-Południe, który m. in. łączy astrachańskie porty nad Wołgą, port Olja na kanale wołżańsko-kaspijskim i Machaczkała na Morzu Kaspijskim.

Przeczytaj także: Von der Leyen podsumowała decyzję Kremla: Rosja strzela sobie w stopę [WIDEO]

Po rozpoczęciu przez Rosję wojny na pełną skalę przeciwko Ukrainie największy światowy przewoźnik kontenerowy Maersk zaprzestał operacji w Rosji. Podobnie przewoźnicy FedEx i UPS zaprzestali dostarczać towary do Rosji.

Ponadto firmy przewozowe MSC, Hapag-Lloyd i Yang Ming zawiesiły wynajmowanie statków do przewozu swoich towarów do Rosji. Wcześniej UE, USA i Kanada zamknęły swoje przestrzenie powietrzne dla rosyjskich samolotów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej