RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zadali 60 ciosów, a ciało wyrzucili przez balustradę. Bestialskie morderstwo w squacie

Czterech mężczyzn zostało skazanych na dożywocie (fot. sussex.police.uk)
Czterech mężczyzn zostało skazanych na dożywocie (fot. sussex.police.uk)

W sobotę angielskie media poinformowały o zakończeniu procesu czterech mężczyzn którzy podczas imprezy sylwestrowej w squacie porwali i zamordowali w wyjątkowo bestialski sposób 24-letniego studenta.

„Obcięli mu ręce przy nadgarstkach”. Pięcioro Polaków przed sądem

Pięcioro Polaków stanęło przed sądem w Wielkiej Brytanii w związku z morderstwem 39-letniego Tomasza D. Ciało mężczyzny znaleziono w kwietniu 2021...

zobacz więcej

Do mrożących krew w żyłach doszło 31 grudnia 2020 roku w Brighton. Wracający z imprezy 24-letni Bill został porwany przez grupę mężczyzn. Wtedy zaczęła się prawdziwa rzeź. Jak wykazała sekcja zwłok kaci zadali ofierze 60 ciosów. W wyniku pobicia student doznał wylewu krwi do mózgu, miał złamane 11 żeber, do tego rozległe skaleczenia i siniaki na głowie i szyi.

„W śledztwie wykazano, że katowanie ofiary rozpoczęło się na drugim piętrze squatu, potem mężczyzna został wciągnięty do małego pomieszczenia o wymiarach 4x2 metry kwadratowe. Kiedy nie dawał już oznak życia oprawcy wyrzucili jego ciało przez balustradę na znajdujący się ok 4 metry niżej dziedziniec” – informuje policja z Sussex.

Policja szybko zatrzymała podejrzanych. Jeden z nich, sprawującym nieformalną opiekę nad squatem przyznał się do tego zdjęcia ubrania z ofiary i umycia jego ciała wybielaczem. Miało to pomóc w ukryciu śladów zbrodni.

U innego z podejrzanych policjanci odzyskali z pamięci telefonu skasowane zdjęcia z katowania 24-latka.

Dla śledczych znalezienie kolejnych uczestników rzezi nie było już problemem. Po trwającym dziesięć tygodni procesie w piątek sąd koronny Maidstone w hrabstwie Kent skazał czterech mężczyzn na karę dożywotniego więzienia.

Mniejsze wyroki usłyszały jeszcze dwie osoby, w tym 19-letnia kobieta.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej