RAPORT

Wojna na Ukrainie

Rosjanie ostrzeliwują szpital w Siewierodniecku. „Wciąż są tam pacjenci i lekarze”

Szpital jest ostrzeliwany przez okupantów (fot. Telegram)
Szpital jest ostrzeliwany przez okupantów (fot. Telegram)

W szpitalu w atakowanym przez wojska rosyjskie Siewierodoniecku, w obwodzie ługańskim, pozostała tylko trójka lekarzy – poinformował w sobotę szef władz obwodowych Serhij Hajdaj. Powiadomił on również, że Rosjanie zniszczyli ważny most pomiędzy Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem.

Rosjanie wchodzą drugi raz do tej samej rzeki. Kolejna próba armii Putina na wschodzie Ukrainy

Już 28 850 żołnierzy i 204 samoloty straciły siły rosyjskie od początku agresji na Ukrainie – poinformował w sobotę sztab generalny Sił Zbrojnych...

zobacz więcej

Hajdaj powiadomił, że w siewierodonieckim szpitalu jest obecnie tylko trójka lekarzy oraz pięć pielęgniarek. Placówka medyczna była ostrzeliwana przez Rosjan i choć są poważne zniszczenia, to wciąż pozostaje w niej 20 pacjentów. Zapasy leków i żywności wystarczą na ok. 10 dni.

„Wieloprofilowy szpital został praktycznie zniszczony. W pobliżu budynku jest wiele niewybuchów” – napisał Hajdaj na Telegramie.

W piątek, jak powiadomił szef władz obwodowych, udało się ewakuować ze szpitala 12 ciężko rannych osób.

Rosjanie zniszczyli ważny most


Hajdaj powiadomił również o zniszczeniu przez Rosjan ważnego mostu pomiędzy Siewierodonieckiem i Lisiczańskiem. Wcześniej urzędnik mówił, że wojska rosyjskie próbują niszczyć trasy dostaw dla wojsk ukraińskich w obwodzie ługańskim.

Most, o którym mowa, był już raz zniszczony przez Rosjan w 2014 roku, w pierwszym roku wojny w Donbasie. Wówczas siły wspieranych przez Rosję separatystów wycofywały się i wysadziły w powietrze przeprawę. Most został odbudowany w 2016 roku.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej