RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kompletnie pijany Rosjanin wiózł 20-tonowy ładunek

Kierowca miał w organizmie trzy promile alkoholu (fot. Policja)
Kierowca miał w organizmie trzy promile alkoholu (fot. Policja)

Sąd Rejonowy w Radzyniu Podlaskim (woj. lubelskie) aresztował na trzy miesiące 31-letniego obywatela Rosji. Kompletnie pijany mężczyzna kierował samochodem ciężarowym z 20-tonowym ładunkiem. Jak się okazało, miał w organizmie 3 promile alkoholu. W kabinie ciężarówki policjanci dodatkowo znaleźli butelki po alkoholu. Zawodowy kierowca został ujęty dzięki interwencji innego kierowcy.

Kierowca autobusu ujął pijanego strażnika miejskiego prowadzącego auto

Kierowca gdyńskiego autobusu ujął w czwartek późnym popołudniem pijanego strażnika miejskiego, który po służbie spowodował kolizję drogową....

zobacz więcej

W środę po południu 32-letni mieszkaniec gminy Kąkolewnica, który wraz z rodziną jechał drogą krajową numer 19, zwrócił uwagę na niepewnie poruszający się po drodze samochód ciężarowy marki Mercedes Actros z naczepą. W pewnym momencie tir zjechał na przeciwległy pas ruchu, zmuszając mężczyznę do gwałtownego hamowania.

By nie doszło do zderzenia, 32-latek musiał zjechać na pobocze. Podejrzewając, że kierowca ciężarówki może być nietrzeźwy, szybko zawrócił i pojechał za nim.

Kiedy w miejscowości Grabowiec kierujący tirem zjechał do zatoczki autobusowej, 32-latek wszedł do kabiny tira i zabrał kluczyki.

Badanie stan trzeźwości kierującego tirem, 31-letniego obywatela Rosji potwierdziło podejrzenia – mężczyzna miał w organizmie ponad 3 promile alkoholu. W dodatku w kabinie ciężarówki policjanci znaleźli butelki po alkoholu. .

Zawodowy kierowca został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. W piątek decyzją Sądu Rejonowego w Radzyniu Podlaskim, na wniosek policji i prokuratury, został aresztowany na trzy miesiące.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej