RAPORT

Wojna na Ukrainie

Dr Donald czy Mr. Tusk? PiS przypomina, co lider PO mówił o relacjach z Rosją [WIDEO]

Donald Tusk zaprzecza sam sobie, a swoją prorosyjską polityką szkodził Polsce – pisze Prawo i Sprawiedliwość, które zaprezentowało nowy spot „Dr Donald czy Mr. Tusk?”.

Tusk manipuluje ws. Szwecji i Finlandii w NATO [WIDEO]

Donald Tusk podczas wystąpienia na Uniwersytecie Zielonogórskim, mówiąc o agresji Rosji na Ukrainę wskazywał, że przystąpienie Szwecji i Finlandii...

zobacz więcej

PiS w mediach społecznościowych opublikował krótki film, w którym przedstawia wypowiedzi Donalda Tuska dotyczące relacji Polski z Rosją z różnych lat.

– Polska nie może pozwolić sobie na żadne przesadne wybuchy, ekstrawagancje, radykalizmy – przekonywał w 2014 roku lider PO. W 2022 r. mówił natomiast o tym, żeby „natychmiastowym zatrzymaniu importu rosyjskiego gazu do Polski”.

– Najważniejszym zadaniem dla polskiego rządu nie są ideologiczne wojny z jakimś państwem tylko zabezpieczenie polskich domów w trwałe dostawy gazu, na długie lata (…) i to uzyskaliśmy – przekonywał osiem lat temu Tusk. Lider PO obecnie twierdzi, że „bardzo by chciał, żeby polski rząd poważnie potraktował kwestię sankcji, w tym także sankcji na surowce energetyczne”.

W 2014 r. Tusk „nie miał wrażenia, aby Rosja miała jakiś szczególnie istotny interes, aby gazem dociskać Polskę”. Osiem lat później przekonuje, że jego rząd chciał, by „ten gaz z Rosji nas nie uzależniał, byśmy mniej płacili”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej