RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bestialskie zachowanie rowerzysty. Pies walczy o życie [WIDEO]

Kamera monitoringu uchwyciła bestialską zbrodnię (fot. FB/DIK Rowery)
Kamera monitoringu uchwyciła bestialską zbrodnię (fot. FB/DIK Rowery)

Szokujące zachowanie młodego mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu jednego ze sklepów w Legnicy. „Nasz owczarek niemiecki został otruty przez potwora” – twierdzą właściciele, pokazując nagranie. Widać na nim, jak rowerzysta podaje coś psu, po czym zwierzę niemal od razu pada na ziemię. 12-letni owczarek Kika walczy o życie.

Sąd był bezlitosny: 10 lat więzienia za zmasakrowanie psa

Pobił szczenię, 50 razy dźgnął je nożem, a na koniec zamknął w walizce, zostawiając je na pewną śmierć. 35-letni Brendan Evans z Hollywood próbował...

zobacz więcej

W facebookowym wpisie sklepu DIK Rowery czytamy, że sytuacja miała miejsce w czwartek około godz. 20:20.

„Substancja, która została podana, była tak silna, że jej (owczarka Kika– red.) organizm od razu na nią zareagował, co widać na filmiku załączonym poniżej. Kika jest psem, którego wielu z naszych klientów może znać jest ufna i bardzo lubi ludzi. Zwracamy się do Państwa z ogromną prośbą w odnalezieniu sprawcy tego zdarzenia” – podkreślają właściciele legnickiego sklepu.

Na filmie widać, jak po przewróceniu się na bok pies cały się trzęsie. Rowerzysta w tym czasie odjeżdża.


Owczarek w ciężkim stanie trafił pod opiekę weterynarza i walczy o życie. Według najnowszych doniesień jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. O sprawie została już powiadomiona policja. Sprawca otrucia dotąd nie został zatrzymany. – Na tę chwilę nie mam informacji, by ktoś został zatrzymany. Dajmy popracować policji. Na pewno uda się odnaleźć sprawcę – mówi w rozmowie z „Super Expressem” dyżurny legnickiej komendy policji.

Zobacz także: Zaginiony pies po 12 latach wrócił do właścicieli [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej