RAPORT

Wojna na Ukrainie

Via Carpatia gotowa. Otwarto ostatni odcinek z Lublina do Rzeszowa

Łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem – podkreślił w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk otwierając dla ruchu odcinek drogi ekspresowej S19. Każdy Polak zasługuje na to, aby korzystać z nowoczesnej sieci dróg; każdy region zasługuje na to, aby nie być wykluczonym komunikacyjnie – dodał.

Premier: Budowa dróg ekspresowych to fundamentalna inwestycja

Budowa dróg ekspresowych to fundamentalna inwestycja dla rozwoju kraju, w tym dla gmin i powiatów przy tych drogach, gdyż dzięki nim mogą...

zobacz więcej

– Dzisiaj łączymy bezpieczną drogą Rzeszów z Lublinem – powiedział Adamczyk podczas oficjalnego otwarcia dla kierowców ostatniego, brakującego odcinka drogi ekspresowej S19 na szlaku Via Carpatia między Lublinem a Rzeszowem, w okolicach węzła Wilkołaz (Lubelskie).

Jak wskazał, Polska jest jedna i „każdy Polak zasługuje na to, aby korzystać z nowoczesnej sieci dróg; każdy region zasługuje na to, aby nie być wykluczonym komunikacyjnie; każdy region zasługuje na to, aby rozwój gospodarczy przebiegał w sposób dynamiczny”.

W ocenie Adamczyka, dzięki Via Carpatii „przedsiębiorcy, kapitał z całego świata koncentruje uwagę już na wschodnich regionach naszego kraju”.

Prezes PiS: Nadanie S19 imienia Lecha Kaczyńskiego to uczczenie dobrego człowieka

– Porozumienie Centrum nie powstałoby bez Lecha Kaczyńskiego – powiedział prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński podczas uroczystości...

zobacz więcej

– Ale przecież to nie koniec, bo trwają prace na różnym etapie zaawansowania na Via Carpatii na południe od Rzeszowa. Trwają prace na północ od Lublina w kierunku Białegostoku – powiedział Adamczyk.

Szef resortu infrastruktury przypomniał, że to prezydent Lech Kaczyński doprowadził do podpisania porozumienia międzynarodowego w sprawie budowy Via Carpatia.

Minister mówił także o innych inwestycjach realizowanych przez rząd. W tym kontekście wymienił m.in. drogę ekspresową S16 na Warmii i Mazurach, która połączy Via Carpatię z drogą ekspertową nr 7 prowadzącą z Warszawy do Trójmiasta, „czyniąc ten układ komunikacyjny spójnym i bezpiecznym”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej