RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejny atak rakietowy Izraela na Syrię. Są ofiary śmiertelne

Siły Obronne Izraela nie udzieliły komentarza (fot.PAP/EPA/ATEF SAFADI, zdj. ilustr.)
Siły Obronne Izraela nie udzieliły komentarza (fot.PAP/EPA/ATEF SAFADI, zdj. ilustr.)

Trzech syryjskich żołnierzy zginęło po tym, jak w piątek wieczorem izraelskie wojsko zaatakowało pociskami rakietowymi ziemia-ziemia cele w pobliżu stolicy Syrii Damaszku - poinformowała syryjska państwowa agencja informacyjna SANA. Według doniesień lokalnych mediów trzej zabici żołnierze byli członkami załogi systemu obrony powietrznej.

Izraelski atak rakietowy na Syrię. Pięć osób nie żyje

Pięć osób zginęło, a siedem zostało rannych w wyniku ataku rakietowego przeprowadzonego przez izraelskie lotnictwo na cele w zachodniej Syrii -...

zobacz więcej

Syryjskie radio Sham FM podało, że w wyniku ataków doszło do pożaru w pobliżu międzynarodowego lotniska położonego na południowy wschód od Damaszku.

Incydent nastąpił kilka godzin po tym, jak arabskojęzyczny rzecznik Sił Obronnych Izraela oskarżył zięcia Ghasema Solejmaniego ؘ– zamordowanego dowódcy sił Ghods, jednostki specjalnej w strukturach irańskich Strażników Rewolucji – o przemyt broni z Iranu do libańskiego Hezbollahu przy użyciu cywilnych lotów przez Syrię.

Rzecznik prasowy IDF zarzucił Iranowi i Hezbollahowi, że w celu „zachowania tajemnicy” przemycają broń na pokładach samolotów cywilnych przez międzynarodowe lotnisko w Damaszku, przez co „narażają na niebezpieczeństwo ludność cywilną”.

Przeczytaj także: Amerykanie ostrzelani rakietami w Syrii. Szybka odpowiedź

Informacji tych nie można było natychmiast zweryfikować.

Siły Obronne Izraela, które z reguły nie komentują pojedynczych ataków, nie udzieliły komentarza.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej