RAPORT

Wojna na Ukrainie

Utrudnienia między stacjami Warszawa Zachodnia i Warszawa Centralna

Opóźnienia na Dworcu Centralnym sięgają 130 minut (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)
Opóźnienia na Dworcu Centralnym sięgają 130 minut (fot. Shutterstock; zdjęcie ilustracyjne)

Służby techniczne pracują nad usunięciem awarii na sieci trakcyjnej linii kolejowej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Pociągi kursują na tym odcinku, część pociągów z linii dalekobieżnych jest kierowana na linię podmiejskie - przekazał Karol Jakubowski z zespołu prasowego Polskich Linii Kolejowej.

Zabójstwo na Nowym Świecie. Poszukiwani Sebastian W. i Łukasz G.

„Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie” – poinformował w piątek szef ministerstwa sprawiedliwości, prokurator...

zobacz więcej

Utrudnienia mogą potrwać do północy.

W piątek wieczorem na sieci trakcyjnej linii kolejowej na odcinku Warszawa Zachodnia - Warszawa Centralna doszło do awarii. W efekcie część pociągów dalekobieżnych została przekierowana na linie podmiejskie.

Pociągi kursują. Zmiany, które są wprowadzone w kursowaniu pociągów wynikają z tego, że usterka jest na sieci trakcyjnej na jednym torze. Dlatego część pociągów dalekobieżnych jest prowadzona na linię podmiejską - powiedział PAP Karol Jakubowski z zespołu prasowego PLK. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej przywrócić pełną przejezdność tego odcinka i przywrócić rozkładową jazdę pociągów - dodał Karol Jakubowski.

Jak zaznaczył Karol Jakubowski, służby, które pracują na miejscu zakończyły ważny etap prowadzonych prac, co pozwala precyzyjniej określić, jak długo potrwają tam pracę. Przywrócenie całkowitego ruchu na tym odcinku powinno nastąpić do północy w piątek. Na miejscu pracuje pociąg sieciowy - podkreślił przedstawiciel PLK.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej