RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wojnę na Ukrainie widział z kosmosu. Kłęby dymu, błyski po uderzeniach rakiet

Astronauci mogli tylko bezsilnie obserwować rosyjskie ataki (fot. Shutterstock)
Astronauci mogli tylko bezsilnie obserwować rosyjskie ataki (fot. Shutterstock)

Z kosmosu widziałem uderzenia rakiet i dym – mówił w rozmowie z gazetą „Bild” niemiecki astronauta Matthias Maurer, który po sześciomiesięcznej misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), przed dwoma tygodniami powrócił na Ziemię.

Ostrzał szpitala w Trościańcach. Zidentyfikowano dwóch czołgistów

Państwowe Biuro Śledcze podało, że ustaliło dwóch żołnierzy 1 Pułku Czołgów 2 Gwardyjskiej Tamańskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy brali udział...

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

„W nocy widoczne były kłęby dymu nad krajem, błyski po uderzeniach rakiet” – relacjonował Maurer. „Mam nadzieję, że ludzie na Ukrainie wkrótce będą mogli znowu żyć w pokoju w wolnym kraju. Ta wojna cofa nas o dziesięciolecia” – dodał.

Maurer zwrócił uwagę, że mimo wydarzeń na Ziemi współpraca między astronautami na ISS układała się bardzo dobrze. „Zespół w kosmosie musi dobrze funkcjonować. Moi najlepsi przyjaciele to trzej rosyjscy kosmonauci” – opowiadał Maurer.

Astronauta przyznał, że była kilka razy w Rosji i wszyscy, których zna byli dla niego mili i serdeczni. „Nie może być tak, że kilka osób to wszystko zepsuje” – uważa niemiecki astronauta.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej