RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kolejny dowód na rosyjskie barbarzyństwo. Ostrzelano dom kultury [WIDEO]

Rosjanie ostrzelali dom kultury w miejscowości Łozowa w obwodzie charkowskim (fot. Telegram)
Rosjanie ostrzelali dom kultury w miejscowości Łozowa w obwodzie charkowskim (fot. Telegram)

Rosjanie nie ustają w ostrzeliwaniu cywilnych budynków. W piątek Centrum Strategicznych Komunikacji i Bezpieczeństwa Informacyjnego Ukrainy (SPRAVDI) opublikowało nagranie z ostrzału domu kultury w miejscowości Łozowa w obwodzie charkowskim. „Co najmniej siedem osób zostało rannych, w tym 11-letnie dziecko” – przekazano w komunikacie.

Ostrzał szpitala w Trościańcach. Zidentyfikowano dwóch czołgistów

Państwowe Biuro Śledcze podało, że ustaliło dwóch żołnierzy 1 Pułku Czołgów 2 Gwardyjskiej Tamańskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy brali udział...

zobacz więcej

W nagraniu umieszczonym w Telegramie widać, jak rakieta spada na dom kultury, wywołując popłoch u kierowcy przejeżdżającego nieopodal samochodu.

Nie ma informacji o ofiarach śmiertelnych. – Co najmniej siedem osób, w tym 11-letnie dziecko zostało rannych – przekazał dyrektor miejscowego pogotowia ratunkowego Victor Zabaszta.

Obecnie trwa gaszenie pożaru i sprawdzanie terenu, czy pod gruzami nie znajdują się ludzie.

– Co mają w głowach osoby, które wybierają takie cele jako miejsce ataku. To absolutne zło – przekazał cytowany przez SPRAVDI prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski.

Łozowa to drugie co do wielkości miasto okręgu charkowskiego. Przed wybuchem wojny zamieszkiwało je ponad 50 tysięcy ludzi.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej