RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ostrzał szpitala w Trościańcach. Zidentyfikowano dwóch czołgistów

Szpital w Trościańcach ostrzelało kilka rosyjskich czołgów (fot. DBR)
Szpital w Trościańcach ostrzelało kilka rosyjskich czołgów (fot. DBR)

Państwowe Biuro Śledcze podało, że ustaliło dwóch żołnierzy 1 Pułku Czołgów 2 Gwardyjskiej Tamańskiej Dywizji Zmechanizowanej, którzy brali udział w ostrzelaniu szpitala Trościańcach w obwodzie tarnopolskim.

Uwięzili dziecko ukraińskiej żołnierki, aby zmusić ją do współpracy

Agenci Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) przeprowadzili operację specjalną w jednej z wiosek obwodu czernihowskiego zajętego przez Rosjan....

zobacz więcej

Raport: Wojna na Ukrainie

Placówka zdrowia, w której nie było ukraińskiego wojska, została w marcu otoczona przez kilka czołgów, które otworzyły do niej ogień. W rezultacie ostrzałów szpital został w znacznym stopniu zniszczony lub poważnie uszkodzony.

Ukraińskie Państwowe Biuro Śledcze (DBR) ustaliło, że w ataku brały udział maszyny 1 Pułku Czołgów 2 Gwardyjskiej Tamańskiej Dywizji Zmechanizowanej.

Ukraińcy budują linię obrony na granicy. Stawiają betonowe bloki

Umacniamy granicę z Białorusią; stawiamy na całej długości betonowe bloki – poinformował w piątek mer Żytomierza Serhij Suchomłyn cytowany przez...

zobacz więcej

Według funkcjonariuszy DBR, jednym z czołgów miał dowodzić, pochodzący z Republiki Tatarstanu, Petro Smirnow. To on miał wydać rozkaz ostrzelania budynku strzelcowi Ainurowi Mukhametzhanovi. Obaj mają odpowiedzieć za naruszenie prawa i zwyczajów wojennych, za co grozi do 12 lat więzienia.

Śledczy poinformowali ponadto, że trwa weryfikacja danych załogi innego czołgu, który również uczestniczył w ataku na szpital.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej