RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zmiany w PiS. „Trwają prace nad nowym programem”

Krzysztof Sobolewski poinformował o trwających pracach nad nowym programem PiS (fot. PAP/Mateusz Marek)
Krzysztof Sobolewski poinformował o trwających pracach nad nowym programem PiS (fot. PAP/Mateusz Marek)

Komitet Polityczny PiS postanowił w piątek, że prezes Jarosław Kaczyński do 15 czerwca powoła 94 nowych pełnomocników okręgowych partii. Nie będą mogły to być osoby pełniące funkcje ministerialne, wiceministerialne oraz członkowie prezydium Sejmu i Senatu – poinformowali Krzysztof Sobolewski, sekretarz generalny PiS, i wicerzecznik partii Radosław Fogiel.

Prezydenci Polski i Słowenii za przyznaniem Ukrainie statusu kandydata do UE

Nie mam żadnych wątpliwości, że szósty pakiet sankcji wobec Rosji powinien zostać przyjęty; liczę na to, że będzie to zarazem taki pakiet sankcji,...

zobacz więcej

Jak poinformowali dziennikarzy Sobolewski i Fogiel, komitet zatwierdził zaproponowane przez prezesa PiS zmiany w strukturze ugrupowania. Główne założenia zmian to podział struktury na okręgi pokrywające się z podziałem na okręgi wyborcze w wyborach do Senatu. Wprowadzono też zakaz łączenia funkcji partyjnych z niektórymi wyższymi funkcjami państwowymi.

Sobolewski przekazał ponadto, żetrwają prace nad nowym programem partii. „Ze względu na dynamicznie zmieniającą się sytuację geopolityczną w kraju; gospodarczą (...) chcemy, aby ten program był odzwierciedleniem tego, co dzieje się w kraju społecznie, gospodarczo i politycznie” - zaznaczył.

Z kolei Fogiel poinformował o planowanej na czerwiec konwencji ugrupowania. „Sprawa była otwarta, czy spotkanie czerwcowe będzie miało formułę konwencji, czy bardziej statutowo umocowaną formułę kongresu. Skłaniamy się ku konwencji” - powiedział.

„Ta konwencja będzie takim impulsem i początkiem objazdu kraju, i spotkań w terenie. Prezes (Jarosław Kaczyński - PAP) chciałby, aby takie spotkanie, w którym on weźmie udział, było w każdym z tych nowych 94 okręgów partyjnych” - powiedział Sobolewski.

Jak dodał, konwencja „będzie miała bardziej charakter motywacyjny, będzie impulsem, żeby partia obudziła się i wzięła się do pracy”.

Tusk manipuluje ws. Szwecji i Finlandii w NATO [WIDEO]

Donald Tusk podczas wystąpienia na Uniwersytecie Zielonogórskim, mówiąc o agresji Rosji na Ukrainę wskazywał, że przystąpienie Szwecji i Finlandii...

zobacz więcej

Filary programowe bez zmian


„Filary programu PiS nie zmieniają się od lat. To są: zrównoważony rozwój, sprawiedliwe i równe traktowanie wszystkich Polaków, podejście szanujące polską kulturę, tożsamość i tradycję. To są najważniejsze filary, na których opiera się każdy nasz program i to się na pewno nie zmieni” - zapewnił Fogiel.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej