RAPORT

Wojna na Ukrainie

KAS zajęła przemytniczą dziuplę. A w niej 17 ton towaru [WIDEO]

To sprawa funkcjonariuszy KAS z Białegostoku i Poznania (fot. KAS)
To sprawa funkcjonariuszy KAS z Białegostoku i Poznania (fot. KAS)

KAS zlikwidowała w gm. Wolsztyn (woj. wielkopolskie) magazyn z nielegalnym tytoniem. Zarekwirowano ponad 17 ton rozdrobnionego suszu tytoniowego. Gdyby trafił na rynek, budżet państwa straciłby ponad 19 mln zł.

Gang tytoniowy stracił fabrykę i gotówkę. Mógłby za to kupić i wyposażyć kolejną

Służby zadały dotkliwy cios nielegalnym producentom papierosów. Podczas wspólnej akcji Komendy Stołecznej Policji, CBŚP oraz KAS, w miejscowości...

zobacz więcej

To sprawa prowadzona przez funkcjonariuszy KAS z Białegostoku i Poznania. Jej kulminacyjnym momentem było wkroczenie na terenie hali magazynowej w gminie Wolsztyn.

W środku odkryto 124 kartonowe pudła z suszem tytoniowym. – Towar przywieziono bez wymaganych dokumentów i zgłoszenia w systemie SENT, który służy do monitorowania przewozów tzw. towarów wrażliwych – wyjaśnia st. asp. Maciej Czarnecki, oficer prasowy podlaskiej KAS.

W sumie przejęto ponad 17 ton nielegalnego tytoniu. Gdyby trafił do sprzedaży, budżet państwa straciłby ponad 19 mln zł.
Śledczy ustalają organizatorów nielegalnego procederu i podkreślają, że sprawa jest rozwojowa. Z takiej ilości przejętego suszu można wyprodukować co najmniej 17 mln szt. papierosów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej