RAPORT

Wojna na Ukrainie

Onet sprostuje swój artykuł? Jest interwencja ministerstwa

Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk (fot. PAP/Jacek Turczyk)
Redaktor naczelny Onetu Bartosz Węglarczyk (fot. PAP/Jacek Turczyk)

Portal kontrolowany przez koncern Ringier Axel Springer opublikował artykuł, w którym stwierdzono, że odcinek nowej trasy S19 będzie otwarty później, ponieważ „Morawiecki i Kaczyński nie mieli czasu na otwarcie”. W reakcji na te doniesienia ministerstwo infrastruktury zwróciło się do redakcji o „sprostowanie nieprawdziwej informacji”. Jak zaznaczono, termin udostępnienia do ruchu odcinka drogi jest uzależniony wyłącznie od prac organizacyjnych. 

25 wpadek, manipulacji, kłamstw i kompromitacji Onetu

Hologram. Wszyscy pamiętamy, jak prawnicy broniący szefa Onetu Bartosza Węglarczyka sugerowali, że dziennikarz wcale nie wypowiedział...

zobacz więcej

„Nowy, 20-kilometrowy odcinek S19 między Kraśnikiem i Niedrzwicą Dużą jest już gotowy. Kierowcy mogliby z niego korzystać i znacznie skrócić swoją podróż na trasie Lublin-Rzeszów. Jednak muszą zaczekać, aż premier Mateusz Morawiecki i prezes PiS Jarosław Kaczyński dokonają oficjalnego otwarcia. Wcześniej nie mogli tego zrobić z uwagi na zapchany kalendarz” – napisał polskojęzyczny portal.

Zdaniem przedstawicieli ministerstwa zawarte w tym fragmencie tezy „są nieprawdziwe”.

Zobacz także:   Onet uderza w Abramsy

Rzecznik resortu Szymon Huptyś zaznaczył w dokumentacji przesłanej Onetowi, że „termin udostępnienia do ruchu odcinka drogi jest uzależniony wyłącznie od spraw organizacyjnych”. Wyjaśnił, że na miejscu „trwają prace porządkowe”.

Ukraińcy zachwyceni. „Polska amunicja krążąca ma coś, czego nie ma nikt na świecie”

Ukraińscy żołnierze w sieci chwalą polski sprzęt. „Warmate w rękach naszej armii skutecznie niszczy wroga” – dodał z kolei szef MON Ukrainy. Polska...

zobacz więcej

„Precyzuję, że do tych prac należy: wprowadzenie nowej docelowej organizacji ruchu, powiadomienie zarządców pozostałych dróg (drogi samorządowe: gminne, powiatowe, wojewódzkie) o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu, powiadomienie służb (pogotowie, straż, policja), powiadomienie wykonawców sąsiednich odcinków (tj. Lublin Węglin-Niedrzwica Duża od strony północnej, Obwodnica Kraśnika od strony południowej) o wprowadzeniu nowej organizacji ruchu (oni są zobowiązani do usunięcia zapór na granicach swoich odcinków)” – napisał rzecznik.

Zobacz także: Problemy z karabinkiem Grot? Rzecznik terytorialsów punktuje serię manipulacji Onetu

Jak wskazał, zgodnie z prawem na powyższe czynności w każdym przypadku zarządca drogi (GDDKiA) ma siedem dni od uprawomocnienia się decyzji o pozwoleniu na użytkowanie.

„Ten termin jest powszechnie obowiązujący i ma zastosowanie do każdego odcinka drogi, który jest udostępniany do ruchu. W związku z tym termin otwarcia odcinka Niedrzwica Duża-Kraśnik nie może być wcześniejszy niż koniec bieżącego tygodnia” – wyjaśnił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej