RAPORT

Wojna na Ukrainie

Zabójstwo na Nowym Świecie. Poszukiwani Sebastian W. i Łukasz G.

Morderstwo w Warszawie. Śledczy ustalili tożsamość podejrzanych (fot. Zdjęcie ilustracyjne PAP/Andrzej Wiktor)
Morderstwo w Warszawie. Śledczy ustalili tożsamość podejrzanych (fot. Zdjęcie ilustracyjne PAP/Andrzej Wiktor)

„Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie” – poinformował w piątek szef ministerstwa sprawiedliwości, prokurator generalny Zbigniew Ziobro, odnosząc się do zdarzenia, w którym zginął mężczyzna. Dodał, że wydano nakaz tymczasowego aresztowania obu podejrzanych.

Ukraińcy zachwyceni. „Polska amunicja krążąca ma coś, czego nie ma nikt na świecie”

Ukraińscy żołnierze w sieci chwalą polski sprzęt. „Warmate w rękach naszej armii skutecznie niszczy wroga” – dodał z kolei szef MON Ukrainy. Polska...

zobacz więcej

„Śledczy ustalili tożsamość dwóch podejrzanych o zabójstwo na Nowym Świecie. Wydano nakaz tymczasowego aresztowania Sebastiana W. i Łukasza G” – napisał w piątek na Twitterze Zbigniew Ziobro.

„To postępowanie od razu poleciłem objąć nadzorem Prokuratury Krajowej. Sprawcy muszą zostać szybko i surowo ukarani” – dodał.

Zobacz także ->  Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja szuka tego mężczyzny

W nocy z soboty na niedzielę (z 8 na 9 maja) do sklepu przy Nowym Świecie w Warszawie wszedł ranny mężczyzna. Na miejsce została wezwana policja, a także służby ratunkowe.

– Niestety pomimo udzielonej pomocy medycznej i wysiłku lekarzy mężczyzna zmarł – zaznaczyła wówczas sierż. sztab. Gabriela Putyra z zespołu prasowego Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także ->  Warszawa: Nożownik zaatakował na Nowym Świecie. Ofiara nie żyje

Po zdarzeniu na stronie śródmiejskiej policji opublikowane zostały zdjęcia z wizerunkiem mężczyzny, który mógł mieć związek z zabójstwem.

Do sprawy odniósł się teraz poseł Jerzy Kozłowski Kukiz'15. „Gdzie są teraz ci wszyscy, którzy bezmyślnie, pełniąc rolę pożytecznych idiotów Putina, za tę zbrodnię obwinili ukraińskich uchodźców?” - napisał.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej