RAPORT

Pogarda

Lech Kaczyński miał rację co do Rosji? Zaskakujące wyniki sondażu

Najnowsze

Popularne

Niemal dwie trzecie Polaków uważa, że Lech Kaczyński miał rację, ostrzegając Polskę i świat przed rosyjskim zagrożeniem – wynika z badania Social Changes przeprowadzonego dla serwisu wPolityce.pl. Co ciekawe, zgadzają się z tym w większości nawet zadeklarowani wyborcy partii opozycyjnych.

Świat go wtedy zapamiętał. Polski prezydent zaskoczył Putina i Busha

Tego prezydentowi Lechowi Kaczyńskiemu nikt nie odbierze. O wyprawie do Tbilisi raportowali w tajnych depeszach amerykańscy dyplomaci: „Polska...

zobacz więcej

Ostatnie tygodnie i agresja Rosji na Ukrainę zweryfikowały wieloletnią pobłażliwość Zachodu wobec reżimu Władimira Putina. To właśnie przed „neoimperialnym obliczem” Rosji ostrzegał już w 2008 r. prezydent Lech Kaczyński, który dużą część swojej prezydentury poświęcił budowaniu sojuszy, które mogłyby powstrzymać zapędy Kremla.

Sondaż: Lech Kaczyński słusznie ostrzegał przed Rosją


Pracownia Social Changes zapytała Polaków o to, czy ich zdaniem „trwający obecnie atak Rosji na Ukrainę potwierdził słuszność ostrzeżeń przed Rosją, głoszonych przez prezydenta Lecha Kaczyńskiego?”.

Zdecydowana większość odpowiedziała twierdząco: 64 proc. ankietowanych.

Z tak postawionym pytaniem nie zgadza się zaledwie 11 proc. badanych, a co czwarty (25 proc.) wybrał odpowiedź „trudno powiedzieć. Co ciekawe, rację Lechowi Kaczyńskiemu przyznają nawet... wyborcy opozycji. 62 proc. zwolenników Koalicji Obywatelskiej uważa, że Lech Kaczyński miał rację. W przypadku Polski 2050 jest to 70 proc., a w elektoracie Zjednoczonej Prawicy – 86 proc.

Zobacz także: „Rosja ukazuje swoje neoimperialne oblicze”. Jak Lech Kaczyński ostrzegał przed Putinem [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej