RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Zderzenie tramwajów w Łodzi. Są ranni

Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info (fot. KM PSP Łódź)
Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info (fot. KM PSP Łódź)

Osiem osób zostało rannych, w tym sześć trafiło z różnymi obrażeniami ciała do szpitala w wyniku zderzenia dwóch tramwajów, do którego doszło w piątek rano w centrum Łodzi. Część linii tramwajowych kursuje zmienioną trasą, mogą być opóźnienia. Informację o zdarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Pożar turbiny wiatrowej. „W pobliżu było składowisko gazów technicznych” [WIDEO]

– Doszło do pożaru turbiny wiatrowej we wsi Mokra na Podkarpaciu. W odległości kilku metrów od miejsca zdarzenia znajdowało się składowisko gazów...

zobacz więcej

Wypadek miał miejsce u zbiegu ulic Zachodniej i Zielonej. Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, 48-letnia motornicza kierowała tramwajem linii. Jechała 2 ul. Zieloną od placu Wolności w kierunku ul. Struga. Na skrzyżowaniu z ul. Zieloną uderzyła w tył poprzedzającego tramwaju linii 3, którym kierował 32-letni motorniczy.

W wyniku zdarzenia osiem osób zostało poszkodowanych, z których sześć trafiło do szpitali. To kobiety w wieku od 17 do 49 lat oraz mężczyźni w wieku od 64 do 79 lat.

Na miejscu działania prowadziły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej, trzy zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Motorniczowie byli trzeźwi. Stan techniczny pojazdów zbada biegły.

Wypadek spowodował utrudnienia w ruchu oraz zmianę tras tramwajów MPK-Łódź. Jak poinformował łódzki przewoźnik, linie 2AB, 3AB, 6, 11 kierowane są objazdem: od skrzyżowania Zachodnia/Legionów przez Legionów, Gdańską, Kopernika, Włókniarzy, Mickiewicza, Piotrkowską Centrum, gdzie wracają na swoją trasę.

Na odcinku pozbawionym komunikacji tramwajowej uruchomiono autobusową komunikację zastępczą. Tramwaje jadą opóźnione. Ruch zostanie wznowiony za zgodą służb miejskich.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej