RAPORT

Wojna na Ukrainie

Niemiecki poseł nie wytrzymał ws. Ukrainy. Pisze o Polsce

Marcus Faber (fot. facebook.com/marcusfabermdb)
Marcus Faber (fot. facebook.com/marcusfabermdb)

Marcus Faber z FDP (Wolna Partia Demokratyczna) napisał, że ma dość powielanego sloganu o tym, że Niemcy „robią, co mogą” w sprawie Ukrainy. „Dostarczyliśmy 0 z 380 Marderów, 0 z 800 Fuchsów, 0 z 300 Leopardów i 7 ze 120 haubic” – zaznaczył. Na jego wpis zareagował m.in. ambasador Ukrainy w Berlinie.

Ukraińcy zachwyceni. „Polska amunicja krążąca ma coś, czego nie ma nikt na świecie”

Ukraińscy żołnierze w sieci chwalą polski sprzęt. „Warmate w rękach naszej armii skutecznie niszczy wroga” – dodał z kolei szef MON Ukrainy. Polska...

zobacz więcej

WOJNA NA UKRAINIE

W Niemczech toczy się spór o to, czy pomoc tego kraju dla Ukrainy jest wystarczająca. Rośnie liczba polityków i obywateli, którzy uważają, że Berlin się ośmiesza, bo jako rząd aspirujący do miana lidera Europy powinien znacznie mocniej wspierać Kijów.

Teraz głos w sprawie zabrał poseł Marcus Faber. Przyznał, że „krew go zalewa”, gdy słyszy narrację o tym, iż Niemcy robią tyle, ile mogą.

Zobacz także:  „Berliner Zeitung”: Zachodnia opinia publiczna ma obsesję ws. Putina

„Nie robimy tego, co możemy! Niemcy mogłyby zrobić więcej - dużo więcej. Możemy dostarczyć więcej sprzętu medycznego. Możemy dostarczyć więcej sprzętu wojskowego. Możemy okazać więcej współczucia” – napisał.

Niemcy o Rosji i gazie Putina: Myliliśmy się

Wolfgang Schaeuble (CDU) w wywiadzie dla telewizji ARD przyznał, że on sam i „wszyscy pomylili się” w ocenie Rosji. Skrytykował też byłego...

zobacz więcej

Zaznaczył, że Niemcy obiecywały Ukrainie wysłanie kołowych transporterów opancerzonych, gąsienicowych bojowych wozów piechoty i czołgów, a do tej pory nie trafiły one na front.

„Jesteśmy republiką liczącą 83 mln ludzi” – podkreślił. Dodał, że znacznie mniejsze Polska czy Czechy wysłały już Ukraińcom nieporównywalną ilość sprzętu i na bieżąco uzupełniają teraz powstałe luki.

Zobacz także:  Kolejny wstrząsający dowód zbrodni Rosjan. Rozstrzelali mężczyzn, są filmy

„Ukraina potrzebuje dużej pomocy” – zaznaczył poseł.

Na jego wpis zareagował w sieci m.in. Andrij Melnyk, ambasador Ukrainy w Berlinie. „To naprawdę wstyd” – stwierdził.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej