RAPORT

Wojna na Ukrainie

Maturzystka zrobiła zdjęcie arkusza. Egzamin został unieważniony [WIDEO]

Unieważniony egzamin z wiedzy o społeczeństwie w I Liceum Ogólnokształcącym w Ciechanowie. W czasie egzaminu jedna z maturzystek zrobiła zdjęcie arkusza egzaminacyjnego, wrzuciła je do sieci i korzystając z komunikatora, próbowała uzyskać odpowiedzi – informuje TVP3 Warszawa.

Matura 2022. Egzaminy z polskiego i francuskiego na poziomie rozszerzonym

Maturzyści przystępują do pisemnego egzaminu z języka polskiego na poziomie rozszerzonym. Po południu odbędą się pisemne egzaminy z języka...

zobacz więcej

Uczennica, która zrobiła zdjęcie arkusza egzaminacyjnego, ma unieważniony egzamin maturalny. Ponownie będzie mogła zdawać za rok.

Koledzy i koleżanki rozszerzoną maturę z wiedzy o społeczeństwie napiszą ponownie 7 czerwca, a wyniki otrzymają 5 lipca. Razem ze wszystkimi zdającymi.

Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Warszawie nie wyklucza dalszych konsekwencji wobec uczennicy.

– Z naszych informacji wynika, że zespół nadzorujący właściwie przeprowadził egzamin. Przed wejściem do sali uczniowie byli informowani, że nie można wnosić urządzeń łączności. Takim sytuacjom nie można zapobiec ze względu na rozwój techniki w obecnym czasie – powiedział Marek Marcinkowski, wicestarosta powiatu ciechanowskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej