RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kierowca autobusu ujął pijanego strażnika miejskiego prowadzącego auto

Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)
Mężczyzna miał ponad 2 promile alkoholu (fot. arch. PAP/Marcin Bielecki)

Kierowca gdyńskiego autobusu ujął w czwartek późnym popołudniem pijanego strażnika miejskiego, który po służbie spowodował kolizję drogową. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu. Strażnik miejski zostanie zwolniony dyscyplinarnie z pracy.

3 promile i dziecko w wózku. Pijana matka zatrzymana w parku

Policjanci z Pragi-Północ zatrzymali 40-latkę, która mając prawie trzy promile alkoholu prowadziła wózek z miesięcznym dzieckiem – poinformowała...

zobacz więcej

Rzeczniczka prasowa Urzędu Miasta Gdyni Agata Grzegorczyk poinformowała, że do zdarzenia doszło w czwartek o godz. 17.30 na ul. Chwaszczyńskiej.

– Kiedy autobus linii R przejeżdżał przez skrzyżowanie z ul. Brzechwy, uderzył w niego pojazd osobowy, który próbował wjechać przed miejski pojazd. Kierowca autobusu obserwował już wcześniej auto w lusterku, a dość chaotyczna jazda sprawiła, że nabrał podejrzeń, iż prowadzący pojazd może być pijany – tłumaczyła Grzegorczyk.

– Zatrzymał autobus w zatoczce przystankowej i pobiegł za powoli oddalającym się z miejsca kolizji samochodem. Zdołał otworzyć drzwi od strony pasażera, a kiedy poczuł silną woń alkoholu, bez zastanowienia wyrwał kluczyki ze stacyjki i przez radiotelefon wezwał służby – dodała.

Pijany na hulajnodze spowodował kolizję. Dostał słony mandat

20-latek, który do domu wracał na hulajnodze elektrycznej, wymusił pierwszeństwo i uderzył w renault. Okazało się, że był pijany; miał 1,8 promila...

zobacz więcej

Pierwsi na miejscu pojawili się inspektorzy nadzoru ruchu Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni. Przeprowadzili kontrolę trzeźwości – badanie wykazało 2,16 promila w wydychanym powietrzu i natychmiast wezwali policję.

Kolejne badanie przeprowadzone już przez funkcjonariuszy wykazało 1,62 promila. Kierowca początkowo przyznał się do spowodowania kolizji w obecności inspektorów, ale po przyjeździe policji odmówił podpisania oświadczenia i wycofał wcześniejsze wyjaśnienia.

Prezydent Gdyni Wojciech Szczurek postanowił uhonorować miejskiego kierowcę Marcina Klukacza.

– Sprawca kolizji, którym okazał się strażnik miejski po służbie, na wniosek komendanta miejskiego Straży Miejskiej w Gdyni zostanie dyscyplinarnie zwolniony w trybie natychmiastowym – przekazała rzeczniczka prasowa gdyńskiego magistratu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej