RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Panie Tusk, dość kłamstw”. Premier Morawiecki przypomniał spotkania ze zbrodniarzem

Władimir Putin i Donald Tusk, 7 kwietnia 2010 r. (fot. Sasha Mordovets/Getty Images)
Władimir Putin i Donald Tusk, 7 kwietnia 2010 r. (fot. Sasha Mordovets/Getty Images)

Panie Donaldzie Tusku, dość kłamstw – zaapelował premier Mateusz Morawiecki. Odnosząc się do wypowiedzi lidera PO o imporcie rosyjskich produktów do Polski, szef rządu przypomniał fakty kompromitujące wschodnią politykę Tuska. – Pana rząd chciał importu gazu z Rosji do 2037 roku. To nie premier z PiS spotykał się ze zbrodniarzem – powiedział premier Morawiecki. Na koniec zwrócił się do niego z prośbą.

Tusk o wyborach: PO z KOD „przypilnują” wyników [WIDEO]

Na spotkaniu z Donaldem Tuskiem w Zielonej Górze jedna z uczestniczek zwróciła politykowi uwagę, że opozycja wygra wybory tylko wtedy, kiedy...

zobacz więcej

W środę na konferencji prasowej Donald Tusk stwierdził, że chce podzielić się „uderzającą informacją z ostatnich godzin”.

– Import rosyjskich produktów do Polski wzrósł między styczniem a marcem o prawie 5 mld zł, Polska kupiła (w marcu) od Rosji towarów za 12 mld zł – powiedział lider PO, powołując się na dane GUS.

Dodawał, że „każdego miesiąca, odkąd wybuchła wojna”, rośnie sprzedaż rosyjskich produktów do Polski. – To jest rzecz niebywała – stwierdził.

Polityka Tuska. Spotkania z Putinem i uzależnianie Polski


„Dość kłamstw” – zwrócił się w piątek do Tuska premier Mateusz Morawiecki.

Szef rządu wyliczył na Twitterze, że to gabinet lidera PO chciał uzależnić Polskę od gazu z Rosji do 2037 r. Dodał też, że „to nie premier z PiS spotykał się ze zbrodniarzem” – nawiązując najprawdopodobniej do licznych spotkań Donalda Tuska z Władimirem Putinem.

„Prośba, aby Pan nie przeszkadzał w budowaniu silnej i suwerennej Polski” – zwrócił się na koniec Morawiecki do Tuska. Zobacz także: Jak Tusk dla Putina sprzątał Polskę po „rusofobach”. 30 najmocniejszych faktów, nagrań i cytatów

„Jeśli Tusk chce się przydać...”


Słowa byłego premiera komentował już wcześniej także wicerzecznik PiS Radosław Fogiel. – Warto, żeby Donald Tusk pamiętał, że Polska jest krajem o gospodarce rynkowej i decyzje dotyczące działań swoich przedsiębiorstw ich właściciele, w większości są to prywatne firmy, podejmują sami – podkreślił.

Zaznaczył przy tym, że z tego powodu rząd nalega na nałożenie sankcji na kolejne sektory, przede wszystkim rosyjską ropę, która ma duży udział w prywatnym imporcie.

– Jeśli Donald Tusk chce się do czegokolwiek przydać, to niech lepiej kierowana przez niego Europejska Partia Ludowa skupi swoje wysiłki na przekonywaniu państw członkowskich do tego, żeby poparły kolejne sankcje – dodał Fogiel.

Zobacz także: „Staramy się pomóc”... głosując przeciwko Polsce. Tusk kontra Tusk [WIDEO]

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej