RAPORT

Wojna na Ukrainie

3 promile i dziecko w wózku. Pijana matka zatrzymana w parku

Policjantka zaopiekowała się dzieckiem (fot. Komenda Rejonowa Policji  Warszawa VI)
Policjantka zaopiekowała się dzieckiem (fot. Komenda Rejonowa Policji Warszawa VI)

Policjanci z Pragi-Północ zatrzymali 40-latkę, która mając prawie trzy promile alkoholu prowadziła wózek z miesięcznym dzieckiem – poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko. Niemowlak został przekazany pogotowiu, a jego matka trafiła do izby wytrzeźwień.

Pijana wiozła dzieci niesprawnym autem

Policjanci z powiatu ostrowieckiego w woj. świętokrzyskim zatrzymali w ciągu minionego weekendu troje nietrzeźwych kierowców. 29-letnia mieszkanka...

zobacz więcej

W środę przed południem do policjantów z komendy na Pradze-Północ zadzwonił mężczyzna, który w rejonie placu Hallera zauważył kobietę. Idąc chwiejnym krokiem, prowadziła wózek.

– Obawiając się, że może być nietrzeźwa, ujął ją, a następnie zadzwonił na numer alarmowy – podkreśliła komisarz.

Na miejsce przyjechali policjanci i wylegitymowali kobietę. – To 40-letnia mieszkanka dzielnicy, w wózku spało jej miesięczne dziecko. Policjanci wyczuli od kobiety woń alkoholu, mówiła w sposób bełkotliwy, jej wypowiedzi były nielogiczne, chwiała się na nogach. Policjanci wywnioskowali, że kobieta wyszła na spacer z synkiem. Nie chciała jednak poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu – tłumaczyła Onyszko.

Zobacz także: Matka niemowlęcia miała ponad 2 promile, ojciec ponad 3.


– Mundurowi próbowali skontaktować się z partnerem kobiety i jednocześnie ojcem dziecka, jednak bezskutecznie. Ponieważ kobieta nie mogła dalej sprawować opieki nad swoim synkiem, policjanci udali się z nią do jej mieszkania po mleko dla dziecka, a następnie do komendy przy ul. Jagiellońskiej – zaznaczyła.

Pijana matka opiekowała się dziećmi. Grozi jej surowa kara

Policjanci zatrzymali w Oświęcimiu 43–latkę, która opiekowała się dwójką swoich dziewięcioletnich dzieci. Kobieta miała w organizmie 1,4 promila...

zobacz więcej

– Tam 40-latka została zbadana alkomatem, który wykazał, że miała ponad 2,8 promila w wydychanym powietrzu – wyjaśniła policjantka.

Sprawą zajęli się policjanci Wydziału ds. Nieletnich i Patologii; powiadomili sąd rodzinny i nieletnich oraz Warszawskie Centrum Pomocy Rodzinie.

– Na miejsce wezwano pogotowie celem oceny zdrowia maluszka. Do przyjazdu ratowników dyżurna jednostki opiekowała się chłopcem – podała Onyszko.

– Policjanci umieścili matkę w izbie wytrzeźwień, a niemowlę przekazali ratownikom, którzy w asyście policjantów przewieźli je do szpitala. Mundurowi byli przy niemowlęciu do badania przez lekarza – przekazała.

– Gdy 40-latka wytrzeźwiała, wróciła do komendy z nadzieją, że policjanci zwrócą jej dziecko – podała.

Dodała, że policjanci przesłali do sądu zebrane materiały, aby ten dokonał wglądu w sytuację opiekuńczą dziecka i podjął decyzję o jego dalszym miejscu pobytu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej