RAPORT

Wojna na Ukrainie

Porządki w Nowoczesnej. Rabiej dostał nowe stanowisko

Przewodniczącym struktury warszawskiej będzie Paweł Rabiej (fot. PAP/Piotr Nowak)
Przewodniczącym struktury warszawskiej będzie Paweł Rabiej (fot. PAP/Piotr Nowak)

Nowoczesna powołała do życia struktury warszawskie. Na ich przewodniczącego został wybrany Paweł Rabiej, w przeszłości m.in. wiceprezydent Warszawy. – Po tym długim okresie, który był przerywany pandemią, zamykamy proces porządkowania struktur – tłumaczył w czwartek szef Nowoczesnej Adam Szłapka.

„Nowoczesną trzeba zlikwidować”. Szłapka ma wykonać plan Tuska

Szykowane przez Donalda Tuska zmiany w Koalicji Obywatelskiej mają przynieść kres istnienia partii Nowoczesna – twierdzi „Wprost”. „Trzeba...

zobacz więcej

Na briefingu prasowym w Warszawie Szłapka poinformował, że zgodnie z nowym statutem Nowoczesnej została powołana osobna struktura warszawska partii w ramach regionu mazowieckiego. Szefem tej ostatniej jest Sławomir Potapowicz.

– Dzisiaj przewodniczącym (struktury warszawskiej) został Paweł Rabiej, jest założycielem Nowoczesnej, od samego początku pełnił bardzo ważne funkcje, jest nadal członkiem zarządu partii, wcześniej był szefem sieci eksperckiej „Lepsza Polska”, był także wiceprezydentem Warszawy – przypominał Szłapka.

Dodał, że po długim okresie, który był przerywany pandemią, Nowoczesna zamyka proces porządkowania struktur. – To są już ostatnie wybory regionalne, przed nami 4 czerwca wybory nowego zarządu, na nową czteroletnią kadencję – poinformował Szłapka.

Sąd zdecydował. Paweł Rabiej musi przeprosić Barbarę Nowak

Sąd Okręgowy w Warszawie nakazał Pawłowi Rabiejowi – byłemu politykowi Nowoczesnej i byłemu zastępcy Rafała Trzaskowskiego – przeprosić małopolską...

zobacz więcej

Co w programie?


Dodał, że głównym zadaniem struktury warszawskiej jest przygotowanie się do wyborów samorządowych. Członkami zarządu struktury warszawskiej zostali: Olga Górna, Ewa Kacprzak-Szymańska, Michał Kozioł, Dariusz Krysiak, Piotr Olczak, Piotr Salach, Jan Sobota.

Rabiej powiedział, że wszyscy członkowie zarządu to doświadczeni samorządowcy, a Warszawa stoi przed wieloma wyzwaniami, m.in. migracyjnymi. Rabiej dodał, że w czwartek nowe struktury warszawskiej przyjęły w formie uchwały apel do prezydenta stolicy Rafała Trzaskowskiego o to – jak mówił Rabiej – aby miasto szybko przygotowało i wprowadziło w życie Program Integracji Uchodźców dla m.st. Warszawy. Program zdaniem polityków Nowoczesnej powinien „zapewnić kompleksowe rozwiązania i narzędzia, gwarantujące integrację obcokrajowców w najważniejszych sferach życia miejskiego: edukacji, kultury, ochrony zdrowia, aktywności zawodowej, spraw administracyjnych, życia społecznego”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej