RAPORT

Wojna na Ukrainie

Prezydent Zełenski dziękuje Senatowi USA

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. UKRINFORM/ Ukrinform/Future Publishing via Getty Images)
Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski (fot. UKRINFORM/ Ukrinform/Future Publishing via Getty Images)

Z radością przyjąłem przegłosowanie przez Senat USA ustawy o wartym 40 mld dolarów pakiecie środków na wydatki związane z wojną na Ukrainie – oświadczył w czwartek prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski. Dodał, że te środki w znaczący sposób pomogą w przywróceniu pokoju na Ukrainie.

Dodatkowa amunicja artyleryjska. Biały Dom szykuje kolejny pakiet dla Ukrainy

Prezydent USA Joe Biden wkrótce zatwierdzi kolejną transzę pomocy wojskowej dla Ukrainy, o wartości 100 mln dolarów – informuje agencja Reutera,...

zobacz więcej

„Z wdzięcznością przyjmuję zatwierdzenie przez Senat USA Ustawy o Dodatkowych Funduszach dla Ukrainy w 2022 roku. 40 mld dolarów to znaczący wkład w przywrócenie pokoju i bezpieczeństwa na Ukrainie, w Europie i na świecie. Z niecierpliwością czekamy na podpisanie ustawy przez prezydenta USA Joe Bidena” – napisał Zełenski na Twitterze.

Amerykański Senat przyjął w czwartek zdecydowaną większością głosów ustawę o nowym pakiecie środków na wydatki związaną z wojną na Ukrainie, wartym 39,8 mld dolarów. Pieniądze zostaną przeznaczone m.in. na uzbrojenie, pomoc dla uchodźców i pomoc gospodarczą. Aby ustawa weszła w życie, musi ją jeszcze podpisać prezydent Biden.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej