RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wojska rosyjskie atakują na kierunku donieckim. Wykorzystują lotnictwo i artylerię

Wojsko rosyjskie (fot. Forum/Reuters/ALEXANDER ERMOCHENKO)
Wojsko rosyjskie (fot. Forum/Reuters/ALEXANDER ERMOCHENKO)

Wojska rosyjskie w ofensywie na Ukrainie skoncentrowały wysiłki na kierunku donieckim, gdzie stosują artylerię i lotnictwo; działania wojsk lądowych wspierają okręty rosyjskie na Morzu Czarnym i Morzu Azowskim – poinformował na Facebooku Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy.

Rosjanie systematycznie niszczą infrastrukturę cywilną Doniecka

Za pomocą masowych ostrzałów i nalotów armia rosyjska kontynuuje niszczenie infrastruktury cywilnej Doniecka – poinformował w nocy na Telegramie...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

„Główne wysiłki przeciwnik skoncentrował na kierunku donieckim, gdzie zastosował lotnictwo, artylerię i moździerze” – głosi wydany w czwartek wieczorem komunikat, opisujący bieżącą sytuację na froncie.

Sztab poinformował, że „na kierunku donieckim wróg aktywizował działania ofensywne i szturmowe w celu poprawy swej sytuacji taktycznej”.

Jak podano w komunikacie, natarcie Rosjanie prowadzili w rejonie Siewierodoniecka w obwodzie ługańskim, ale ponieśli „znaczne straty i odeszli na wcześniej zajmowane pozycje”.

Zobacz także: Sztab generalny Ukrainy: Rosja przygotowuje natarcie


Trwają działania bojowe w rejonie miejscowości Toszkiwka w rejonie (powiecie) siewierodonieckim. Sztab zapewnił, że niepowodzeniem dla Rosjan zakończyły się próby szturmu w obwodzie donieckim w pobliżu miejscowości Ołeksandropil, Nowobachmutiwka, Stepne, Sławne i Marjinka. „Grupy okrętów przeciwnika w akwenie Morza Czarnego i Azowskiego nadal wykonują zadania izolacji rejonów działań bojowych, prowadzenia zwiadu i wspierania działań ugrupowań lądowych oraz blokowania żeglugi cywilnej” – dodał sztab.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej