RAPORT

Pogarda

Gość Wiadomości. Marek Pęk: Marszałek Grodzki postawił się ponad prawem

Najnowsze

Popularne

Prokuratura nie postawi zarzutów Tomaszowi Grodzkiemu. Tak zdecydował w środę wieczorem w głosowaniu Senat. – Marszałek powinien zrzec się immunitetu. Wniosek prokuratury zawierał bardzo poważne i bulwersujące oskarżenia – powiedział w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

„Tajemniczy gabinet prof. Grodzkiego”. Nowe fakty ws. „afery kopertowej” marszałka Senatu

Portal wpolityce.pl ujawnił nowe fakty ws. możliwości przyjmowania korzyści majątkowych przez Tomasza Grodzkiego. Zdaniem portalu marszałek Senatu...

zobacz więcej

– Marszałek Grodzki powinien zrzec się immunitetu. We wniosku prokuratury są bardzo poważne i bulwersujące podejrzenia. Zwykły Polak miałby już w takiej sytuacji postawione zarzuty. Pan marszałek nadużył swojego immunitetu, postawił się ponad prawem. Do tego zachował się niehonorowo, pokazując że trzecia osoba w państwie nie ma odwagi – mówił Pęk.

Wicemarszałek Senatu podkreślał, że „taka postawa jest niezwykle niebezpieczna dla państwa”.

– Grodzki mówił, że nie stawi się przed sądem czy prokuraturą, dał przykład zwykłym Polakom, że mogą postępować tak samo. To anarchia. Grodzki podważył filary państwa – dodał.

Pęk przypomniał, że podejrzenia wobec Grodzkiego nie są wymyślone. – Opierają się na zeznaniach świadków, którzy byliby pociągnięci do odpowiedzialności karnej, gdyby nie mówili prawdy. Do tego czyny, które mu się zarzuca są bulwersujące, chodzi przecież o przyjmowanie łapówek w czasach, kiedy był lekarzem – uzupełnił polityk Prawa i Sprawiedliwości. O co prokuratura podejrzewa Grodzkiego? O tym pisaliśmy TUTAJ.

Inne zdanie miał na ten temat polityk PSL Władysław Teofil Bartoszewski.

– Dobrze, że odbyło się głosowanie, choć trochę dziwne, że trwało to aż tyle (Senat zwlekał z rozpatrzeniem wniosku prokuratury przez 422 dni – przyp. red.). Zrzeczenie się immunitetu w sytuacji, kiedy prokuratorem generalnym jest minister partii rządzącej (Zbigniew Ziobro – przyp. red.) powoduje, że można mieć wątpliwości co do takiego śledztwa – powiedział.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej