RAPORT

Wojna na Ukrainie

Bundestag likwiduje biuro byłego kanclerza Schroedera

Bundestag odebrał byłemu kanclerzowi Gerhardowi Schroederowi niektóre z przywilejów (fot.  Sean Gallup/Getty Images)
Bundestag odebrał byłemu kanclerzowi Gerhardowi Schroederowi niektóre z przywilejów (fot. Sean Gallup/Getty Images)

Bundestag odebrał byłemu kanclerzowi Gerhardowi Schroederowi niektóre z przywilejów przysługujących mu jako byłemu szefowi rządu Niemiec. W czwartek komisja budżetowa postanowiła zlikwidować jego biuro, a pracownicy mają zająć się innymi zadaniami – pisze DPA. Schroeder jest krytykowany za kontakty z władzami Rosji.

Koniec pracy Schrödera dla właściciela Onetu, Faktu i Newsweeka. Był doradcą przez 17 lat

Gerhard Schröder to nie tylko były kanclerz Niemiec i członek niemieckiej partii SPD, ale również serdeczny przyjaciel Władimira Putina i pracownik...

zobacz więcej

Były kanclerz ma jednak nadal prawo do emerytury i ochrony osobistej. W ubiegłym roku koszty personelu i podróży pracowników biura Schroedera wyniosły prawie 419 tys. euro – przypomina telewizja ARD.

78-letni obecnie Schroeder, który stał na czele rządu RFN w latach 1998-2005, spotyka się z ogromną falą krytyki za swoje kontakty z władzami Rosji, szczególnie za przyjaźń z prezydentem Władimirem Putinem i pracę w rosyjskich firmach państwowych – spółce Nord Stream, Gazpromie i Rosniefcie.

W przyjętej w czwartek rezolucji również Parlament Europejski zaapelował o nałożenie sankcji na byłego kanclerza Niemiec za jego działalność na rzecz Rosji.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej