RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jakie rezerwy gazu ma Polska? Świetne informacje od minister klimatu

Polskie magazyny są wypełnione w 90 proc. (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
Polskie magazyny są wypełnione w 90 proc. (fot. PAP/Darek Delmanowicz)

Rezerwy gazu w naszym kraju stale rosną, magazyny są zapełnione już w 90 proc. – poinformowała minister klimatu i środowiska Anna Moskwa. Zapewniła, że błękitnego paliwa w polskich domach nie zabraknie.

Pierwsza taka dostawa. Do Świnoujścia przypłynął tankowiec z USA

Do Świnoujścia przypłynął tankowiec z ponad 65 tys. ton LNG, czyli z ponad 90 mln m sześc. gazu po regazyfikacji. To pierwsza czarterowa dostawa...

zobacz więcej

– Konsekwentnie zwiększamy bezpieczeństwo energetyczne Polski. Rezerwy gazu w naszym kraju stale rosną – magazyny są zapełnione już w 90 proc. – przekazała w czwartek na Twitterze szefowa resortu klimatu i środowiska.

Minister dodała, że obecna sytuacja na świecie wymaga konkretnych działań, „dlatego podejmujemy decyzje, które gwarantują, że gazu w polskich domach nie zabraknie”.

Zgodnie z opublikowaną przez Annę Moskwę grafiką, stan napełnienia wszystkich magazynów gazu na koniec doby gazowej 18 maja (godz. 6.00) wynosił 90 proc.

Stan napełnienia instalacji na początek doby wynosił 32 438,6 Gwh, z kolei na koniec doby 32 656 Gwh, co odpowiada 3,09 mld m sześc. gazu.  Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej