RAPORT

Wojna na Ukrainie

Gruzin Mamuka K. skazany za zabójstwo 28-latki w Łodzi

Mamuka K. będzie mógł opuścić więzienie po 20 latach (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)
Mamuka K. będzie mógł opuścić więzienie po 20 latach (fot. arch.PAP/Grzegorz Michałowski)

Sąd Okręgowy w Łodzi skazał 43-letniego Gruzina Mamukę K. na 25 lat więzieniaza brutalne zabójstwo 28-letniej łodzianki Pauliny D. Do zbrodni doszło w 2018 r. w Łodzi. Skazany będzie mógł skorzystać z warunkowego zwolnienia z więzienia po odbyciu 20 lat orzeczonej kary.

Ziobro: Uczynimy wszystko, żeby wyrok dla Mamuki K. był najsurowszy z możliwych

Ze strony prokuratury mogę powiedzieć, że uczynimy wszystko, żeby wyrok dla Gruzina Mamuki K., podejrzanego o zabójstwo w Łodzi Pauliny D., był...

zobacz więcej

Proces, który rozpoczął się w listopadzie 2020 r., toczył się przed łódzkim sądem z wyłączeniem jawności.

Bił tak, żeby zabić


W ogłoszonym w czwartek przez przewodniczącą składu sędziowskiego sędzię Marię Motylską-Kucharczyk sąd uznał Mamukę K. winnym m.in. użycia przemocy w postaci wielokrotnego uderzania pięścią w twarz i głowę, w wyniku czego Paulina D. doznała wielu obrażeń głowy i ciała oraz działając z zamiarem bezpośrednim pozbawienia życia 28-latki zadał jej trzy ciosy nożem w okolice szyi, powodując m.in. uszkodzenia tętnicy, skutkujące zgonem z powodu wykrwawienia.

Sąd wymierzył oskarżonemu karę 25 lat pozbawienia wolności. – Na podstawie art. 77 par. 2 kodeksu karnego określa, że oskarżony Mamuka K. będzie mógł skorzystać z warunkowego zwolnienia po odbyciu 20 lat orzeczonej kary pozbawienia wolności – dodała sędzia. Na poczet kary sąd zaliczył okres aresztu od dnia 1 listopada 2018 r.

Mamuka K. skazany, ale oskarżenie chciało dożywocia


Ustne uzasadnienie wyroku było niejawne.

Pełnomocnik ofiary adwokat Bartosz Tiutiunik wnioskował o karę dożywotniego pozbawienia wolności dla Mamuki K. Obrona domagała się wyroku „przy uwzględnieniu całokształtu materiału dowodowego”. Do brutalnego zabójstwa 28-letniej mieszkanki Łodzi Pauliny D. doszło 20 października 2018 r.

Brutalna zbrodnia wstrząsnęła Polską


Kobieta została dotkliwie pobita i zamordowana w jednym z mieszkań w kamienicy przy ul. Żeromskiego w Łodzi, wynajmowanym przebywającym w Polsce cudzoziemcom zza wschodniej granicy. Śmiertelne okazały się trzy ciosy nożem wymierzone w szyję.

Głównym podejrzanym w tej sprawie był obywatel Gruzji Mamuka K.; według śledczych przewiózł taksówką owinięte w folie i zapakowane w torbę ciało, porzucając je w pobliżu Stawów Jana. Następnie uciekł na Ukrainę. Zatrzymano go w Kijowie na początku listopada 2018.

Zobacz także: Mamuka K. przyznał się do zamordowania 28-letniej Pauliny
teraz odtwarzane
Mamuka K. przyznał się do zamordowania 28-letniej Pauliny

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej