RAPORT

Wojna na Ukrainie

Żaryn: Rosji zależy na zmianie odbioru wojny na Ukrainie przez Polaków

Działania rosyjskie są prowadzone w sposób agresywny (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images)
Działania rosyjskie są prowadzone w sposób agresywny (fot. Leon Klein/Anadolu Agency via Getty Images)

W ostatnich dniach doszło do intensyfikacji rosyjskich działań dezinformacyjnych; Rosja konsekwentnie próbuje siać chaos informacyjny oraz manipulować obrazem agresji na Ukrainę – uważa rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

„Cały świat jest przeciwko nam”. Rosjanie w szoku po słowach eksperta w TV

Rosyjska propaganda od ponad dwóch miesięcy wmawia obywatelom, że ich „operacja” na Ukrainie przebiega świetnie i zgodnie z planem. Tymczasem jeden...

zobacz więcej

Żaryn na Twitterze stwierdził, że rosyjskie działania dezinformujące, wzmożone w ostatnich dniach, są obliczone na „zmianę percepcji sytuacji przez Polaków”. „Rosja konsekwentnie próbuje siać chaos informacyjny oraz manipulować obrazem agresji na Ukrainę” – stwierdził.

„Propaganda rosyjska kontynuuje skoordynowane działania na rzecz zakłamania prawdy o wojnie przeciwko Ukrainie” – zaznaczył. W jego ocenie główne cele dezinformacji rosyjskiej pozostają bez zmian.

Żaryn wypunktował, że propaganda Kremla deprecjonuje sukcesy armii ukraińskiej, oczernia naród ukraiński, oskarża Ukraińców o zbrodnie, prezentuje w korzystnym świetle działania Rosji, atakuje relacje Polski i Ukrainy oraz Polski i USA, a ponadto rozbudza niechęć między Polakami i Ukraińcami.

„Działania rosyjskie są prowadzone w sposób agresywny. Dezinformacje Rosji należy traktować jako jedno z narzędzi agresji rosyjskiej przeciwko Ukrainie” – podkreślił ministra koordynatora służb specjalnych.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej