RAPORT

Wojna na Ukrainie

Siostra i przyjaciółka byłej żony Johnny'ego Deppa zeznały, że ją bił

Amber Heard  (fot. PAP/EPA/KEVIN LAMARQUE)
Amber Heard (fot. PAP/EPA/KEVIN LAMARQUE)

Świadkowie zeznający w procesie między Johnnym Deppem i Amber Heard ujawnili już wiele szokujących szczegółów burzliwej relacji eksmałżonków. Gwiazda „Aquamana” była odbierana do tej pory negatywnie. Teraz zeznają jej przyjaciółki i siostra. Siostra aktorki oświadczyła w sądzie, że była świadkiem, jak podczas awantury gwiazdor okładał ją po twarzy. Z kolei przyjaciółka Heard twierdzi, że widziała u Heard ślady pobicia.

Depp oskarża byłą żonę o romans. Ta zeznaje, że się nad nią znęcał

W czwartek odbyła się kolejna seria przesłuchań w ramach procesu, który Johnny Depp wytoczył przeciw brytyjskiemu tabloidowi „The Sun” za nazwanie...

zobacz więcej

Od ponad miesiąca Johnny Depp usiłuje udowodnić w sądzie, że jego była żona kłamała, gdy oskarżała go o to, że się nad nią znęcał. Stawką jest nie tylko wielomilionowe odszkodowanie, ale także – a może przede wszystkim – odzyskanie mocno nadszarpniętej reputacji.

Z powodu zarzutów o stosowanie przemocy fizycznej, psychicznej i seksualnej gwiazdor „Piratów z Karaibów” stracił bowiem wiele lukratywnych kontraktów oraz sympatię sporej części widowni i kolegów po fachu.

Siostra Amber Heard zeznaje


W wygraniu procesu i odzyskaniu reputacji nie pomogą Deppowi zeznania siostry Heard i jej przyjaciółki. Obie stwierdziły przed sądem, że aktor podnosił rękę na byłą żonę. Z całą pewnością zaszkodzą mu zeznania Whitney Heard Henriquez, które mogą okazać się przełomowe dla sprawy. Siostra gwiazdy „Aquamana” jest bowiem pierwszą osobą, która ujawniła w sądzie, że na własne oczy widziała, jak Depp stosuje wobec żony fizyczną przemoc.


Henriquez opisała przed sądem zajście, które miało miejsce w marcu 2015 r. – zaledwie miesiąc po ślubie pary. Heard miała wówczas znaleźć dowody niewierności męża. Podczas karczemnej awantury skłóconych małżonków interweniowała nie tylko siostra aktorki, ale i ochroniarz, który próbował ich rozdzielić.

„Johnny chwycił Amber za włosy”


– Johnny był wtedy pijany. Stwierdził, że to Amber ponosi winę za jego romans. W pewnym momencie znalazłam się między nimi – relacjonowała siostra aktorki.

Amber Heard zeznaje: Johnny Depp uderzył mnie za to, że się roześmiałam

Proces o zniesławienie, jaki Johnny Depp wytoczył swojej byłej żonie, nabiera dynamiki. W środę przed sądem zeznawała sama Amber Heard....

zobacz więcej

– Nagle poczułam mocne uderzenie w plecy. Amber rzuciła się na Johnny'ego krzycząc, żeby nie bił jej siostry. Kiedy do akcji wkroczył jeden z ochroniarzy, zobaczyłam, że Johnny chwycił Amber za włosy, po czym wielokrotnie uderzył ją w twarz – opowiadała.

Słowa te potwierdza przyjaciółka gwiazdy Raquel Pennington; ujawniła, że widziała na twarzy Heard obrażenia będące wynikiem fizycznych ataków Deppa. Zaprezentowała ławie przysięgłych dowód w postaci zdjęć wykonanych w grudniu 2015 r. Widać na nich Heard, która ma spuchnięty nos, rozciętą wargę i podbite oko.

„Prawdopodobnie złamał jej nos”


– Tego dnia uderzył ją w głowę i prawdopodobnie złamał jej nos. Widziałam ją w takim stanie wiele razy. Często musiała zakrywać siniaki grubą warstwą makijażu. Raz zrobiłam zdjęcie jej głowy, na której widać ślady wyrwanych pasm włosów – zeznała Pennington.

Siostra aktorki podkreśliła, że przez długi czas uważała się za małżeńskiego doradcę pary, gdyż często angażowała się w ich spory, próbując załagodzić sytuację. – Byłam kimś w rodzaju mediatora. Jak widać, moje wysiłki były nieskuteczne – zaznaczyła.

Była żona odcięła Deppowi kawałek palca. „Krew buchnęła z niego jak z Wezuwiusza”

Ciąg dalszy sądowej batalii pomiędzy byłymi małżonkami: Johnnym Deppem i Amber Heard. Opublikowano zeznania, z których wynika, że w trakcie domowej...

zobacz więcej

I dodała, że była również świadkiem niepokojącego zachowania Deppa, który żartował na temat włożenia ich szczeniaka do mikrofalówki. Zdaniem Whitney świadczy to o skłonności aktora do agresji i sadyzmu.

– Pewnego razu, kiedy jechaliśmy gdzieś samochodem, Johnny nagle otworzył okno i wystawił psa na zewnątrz. Był kompletnie pijany. Zamarłam. Byłam przerażona, bo mogło dojść do tragedii – wspomina Heard Henriquez.

Do długiej listy zarzutów wobec Deppa siostra jego byłej żony dopisała też chorobliwą wręcz potrzebę kontroli. Objawiała się ona tym, że gwiazdor usiłował narzucać żonie sposób ubierania się i mocno sprzeciwiał się podejmowaniu przez nią pracy.

– Twierdził, że po prostu się o nią martwi i jest wobec niej opiekuńczy. Z biegiem czasu zaczął mieć problemy z tym, że chodziła na castingi. „Nie rozumiem, dlaczego chce pracować. Zadbam o nią” – mówił. Nalegał, by sprawować pieczę nad wizerunkiem Amber. O tym, w co się ubierała, decydowała jego stylistka – wyjawiła siostra Heard.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej