RAPORT

Pogarda

30-latek oskarżony o zabicie żony. Jej ciało wrzucił do rowu i podpalił

Częstochowska prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Krystianowi W. (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)
Częstochowska prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Krystianowi W. (fot. PAP/Tomasz Wojtasik)

Najnowsze

Popularne

Częstochowska prokuratura przesłała do sądu akt oskarżenia przeciwko 30-letniemu Krystianowi W., który odpowie za zabójstwo swojej żony Karoliny. Po zbrodni, do której doszło w sierpniu 2021 r. sprawca wywiózł ciało kobiety samochodem, wrzucił do rowu, a następnie podpalił je i zasypał.

Wjechał w kolarzy i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę, był nietrzeźwy

Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia. – Potwierdzamy, że w nocy...

zobacz więcej

O skierowaniu aktu oskarżenia poinformował rzecznik Prokuratury Okręgowej w Częstochowie Tomasz Ozimek. Śledztwo prowadziła Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ.

Jak podaje prokuratura, od 2021 r. małżeństwo Karoliny i Krystiana W. przeżywało kryzys, małżonkowie nie mieszkali razem. Karolina była w związku z innym mężczyzną, nieporozumienia z mężem dotyczyły też sposobu sprawowania opieki nad dwójką kilkuletnich dzieci.

27 sierpnia 2021 r. kobieta w towarzystwie partnera udała się na imprezę rodzinną do jednej z podczęstochowskich miejscowości, z której wrócili następnego dnia około 5 rano. Krystian W. śledził ich zarówno, gdy jechali na to spotkanie, jak i w drodze powrotnej.

Wróciła po telefon. Wtedy do niej podszedł


Kiedy po powrocie do mieszkania partner Karoliny W. zorientował się, że zostawił w samochodzie telefon, kobieta wróciła po niego. Wtedy podszedł do niej Krystian W. – Między małżonkami doszło do sprzeczki, oskarżony uderzył pokrzywdzoną kilka razy w głowę jakimś twardym przedmiotem. Następnie Krystian W. chwycił ją obiema rękami za szyję i mocno zacisnął, w wyniku czego spowodował jej gwałtowne uduszenie – opisuje prok. Ozimek.

Nauczycielka uprawiała seks z uczennicą. Doniósł mąż

Kierowniczka chóru w liceum w amerykańskim stanie Pensylwania została aresztowana pod zarzutem stosunków seksualnych z nieletnią uczennicą. Władze...

zobacz więcej

– Potem umieścił zwłoki Karoliny W. na tylnym siedzeniu swojego samochodu i przewiózł do miejscowości Łobodno, kilkanaście kilometrów od Częstochowy. Tam ukrył zwłoki w rowie przy drodze gruntowej z dala od zabudowań mieszkalnych, przykrył gałęziami, polał je substancją łatwopalną i podpalił. Potem zasypał zwłoki ziemią i śmieciami, by nie były widoczne, i wrócił do Częstochowy – wyjaśnił śledczy.

Gdy partner Karoliny W. obudził się i zauważył, że kobiety nie ma w mieszkaniu, zawiadomił policję, która wszczęła czynności poszukiwawcze. Krystian W. początkowo zaprzeczał, że w ostatnim czasie widział się z żoną; na co innego wskazywała analiza zapisów monitoringu sprzed domu kobiety.

Mąż Karoliny został zatrzymany 30 sierpnia 2021 r. Prokurator przedstawił mu zarzut zabójstwa Karoliny W. Wtedy przyznał się do uduszenia żony, zaprzeczając jednocześnie, że wcześniej uderzał ją w głowę. Nie potrafił także wyjaśnić motywów swojego zachowania. Został aresztowany.

Opinia psychiatrów


Biegli psychiatrzy w wydanej opinii stwierdzili, że w chwili zbrodni W. był w pełni poczytalny. Wykluczyli również, że znajdował się z stanie silnego wzburzenia usprawiedliwionego okolicznościami – tzw. afektu fizjologicznego.

Krystian W. nie był w przeszłości karany. Za zabicie żony grozi mu od 8 do 15 lat, 25 lat więzienia albo dożywocie. Akt oskarżenia trafił do Sądu Okręgowego w Częstochowie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej