RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Łowcy Głów” zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie

Obywatel Węgier Zoltan P. ukrywał się od ośmiu lat (fot. Europol)
Obywatel Węgier Zoltan P. ukrywał się od ośmiu lat (fot. Europol)

Poznańscy „Łowcy Głów” zatrzymali jednego z najbardziej poszukiwanych przestępców w Europie. Obywatel Węgier Zoltan Plank ukrywał się od ośmiu lat. Teraz w polskim areszcie będzie czekał na ekstradycję do Węgier – poinformował rzecznik KGP insp. Mariusz Ciarka.

Wjechał w kolarzy i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę, był nietrzeźwy

Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia. – Potwierdzamy, że w nocy...

zobacz więcej

Rzecznik Komendanta Głównego Policji przekazał, że Zoltan Plank został zatrzymany w Kępnie przez policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu przy współpracy policyjnej sieci ENFAST w Biurze Kryminalnym KGP.

– Akcja zatrzymania została przeprowadzona w środę wieczorem. Do wytypowanego w Kępnie mieszkania weszła grupa bojowa Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego w Poznaniu. Policjanci zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu mieszkał tam w wynajętym mieszkaniu. Posługiwał się fałszywymi danymi osobowymi – zrelacjonował insp. Ciarka.

Rzecznik KGP podkreślił, że Zoltan Plank to jeden z najbardziej poszukiwanych przestępców na Węgrzech i w Europie. Węgier ukrywał się od ośmiu lat.

Brutalne morderstwo księdza w Siedlcach. Jest przełom w śledztwie

11 listopada 2021 roku w Siedlcach brutalnie zamordowany został 35-letni ksiądz, zakonnik z parafii św. Maksymiliana Kolbego franciszkanin Adam...

zobacz więcej

– Jest podejrzany o zlecenie zabójstwa swojego wspólnika. Brał udział w napadzie na grupę obywateli Chin, podczas której doszło do strzelaniny z użyciem karabinów Kałasznikow. Odpowiada także za kradzież 1,5 mln Euro w gotówce. Komunikat o poszukiwanym był opublikowany na stronie Europes Most Wanted – zaznaczył inspektor.

Policjanci z Poznania zbierali informacje o poszukiwanym z przedstawicielami ENFAST. – Z chwilą potwierdzenia jego prawdziwej tożsamości przygotowali akcję zatrzymania. W najbardziej dogodnym momencie do działań wkroczyli policyjni kontrterroryści – dodał rzecznik KGP.

Uciekinier będzie teraz przebywał w polskim areszcie, oczekując na ekstradycję do Węgier – poinformował insp. Ciarka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej