RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kto zapłaci za nowy Campus Trzaskowskiego? „Z radością przyjmiemy pieniądze Sorosa”

George Soros będzie chętny, by wesprzeć projekt Rafała Trzaskowskiego? (fot. PAP/M.Marek, Sean Gallup/Getty Images)
George Soros będzie chętny, by wesprzeć projekt Rafała Trzaskowskiego? (fot. PAP/M.Marek, Sean Gallup/Getty Images)

Na przełomie sierpnia i września Rafał Trzaskowski organizuje drugą edycję Campusu Polska Przyszłości. Choć nie wiadomo, kto finansował ubiegłoroczne wydarzenie, poseł PO Sławomir Nitras nie kryje, że pieniądze pochodzą także z zagranicy. Zadeklarował też, że jeśli fundusze chciałby zapewnić miliarder George Soros, to „z wielką radością przyjmą te pieniądze”.

Nitras tłumaczy się ze słów o katolikach: Nie chcę odpiłowywać nikomu głów

Sławomir Nitras na Campusie Polska mówił, że niebawem katolicy w Polsce staną się mniejszością i wtedy trzeba ich będzie „opiłować z przywilejów”....

zobacz więcej

Pierwsza edycja Campusu Polska Przyszłości – kilkudniowego spotkania młodzieży organizowanego przez Rafała Trzaskowskiego – odbyła się w ubiegłym roku w olsztyńskim miasteczku akademickim Kortowo. Podobnie tegoroczne wydarzenie będzie miało miejsce w Olsztynie między 26 sierpnia a 1 września – ogłosił prezydent Warszawy we wtorek.

Konkurencja między Tuskiem a Trzaskowskim?


Jeszcze przed jego konferencją pojawiły się doniesienia, że europoseł Radosław Sikorski, pod patronatem szefa PO Donalda Tuska chce organizować podobny, alternatywny Campus. Wiceszef PO zapewnia, że nie widzi w tym konkurencji, a jedynie „zarażenie ideą”.

Wciąż niewyjaśnione pozostają kwestie finansowe, dotyczące organizacji ubiegłorocznego spotkania. Ile kosztował Campus Polska Przyszłości i kto za to zapłacił? Jak informowaliśmy, spośród partnerów wydarzenia odpowiedziała nam jedynie jedna z niemieckich instytucji – o czym pisaliśmy TUTAJ.

Zobacz także: Ile PO zapłaciła za Campus Polska? Liczyli miesiąc. Mamy odpowiedź

Nitras o pieniądzach Sorosa na Campus Przyszłości


W czwartek na antenie Polsat News zapytano o kwestie finansowe Sławomira Nitrasa, który wspiera Rafała Trzaskowskiego w organizacji Campusu. Zapewnił, że wydarzenie nie jest finansowe z publicznych pieniędzy, a pieniądze „znajdują” wśród polskich i zagranicznych fundacji zgodnie z prawem.

Jak dodał, fundacja George’a Sorosa nie jest wśród donatorów, ale „jeśli będzie chciała ich wesprzeć, to z wielką radością przyjmą te pieniądze”. – To człowiek, który zrobił dla demokracji na świecie, wbrew temu aparatowi hejtu, więcej niż wielu innych – mówił o Sorosu.

Zobacz także: Rafał Trzaskowski spotkał się z synem George'a Sorosa

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej