RAPORT

Wojna na Ukrainie

Wjechał w kolarzy i uciekł. Policja zatrzymała kierowcę, był nietrzeźwy

Jeden z kolarzy zmarł, a czterech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala (fot. PAP/KPP, zdjęcie ilustracyjne)
Jeden z kolarzy zmarł, a czterech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala (fot. PAP/KPP, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci zatrzymali kierowcę, który w okolicy Tarczyna wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia. – Potwierdzamy, że w nocy zatrzymaliśmy do sprawy 45-latka. Miał 1 promil alkoholu w organizmie – poinformował rzecznik komendanta stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Policja poszukuje kierowcy, który k. Tarczyna wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia

Policja poszukuje kierowcy, który wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci mają już informacje na temat samochodu sprawcy,...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w środę przed godziną 20. Kierowca samochodu osobowego wjechał w grupę 14 kolarzy, nie zatrzymał się i uciekł. Jeden z kolarzy zmarł, a czterech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Poszukiwania kierowcy trwały w nocy ze środy na czwartek. – Policjanci prowadzili intensywne czynności. Sprawdzili wiele miejsc. Ostatecznie zatrzymano do sprawy 45-latka, miał 1 promil alkoholu w organizmie. Czynności trwają – przekazał rzecznik KSP.

Kierowca to mieszkaniec gminy Tarczyn. Oficer prasowa z Komendy Powiatowej Policji w Piasecznie asp. Magdalena Gąsowska powiedziała, że mężczyznę zatrzymano w miejscu zamieszkania.

Na posesji był też samochód, którym kierowca wjechał w rowerzystów.
Auto zostało odholowane na policyjny parking i zabezpieczone procesowo.

Zatrzymanego przebadano alkomatem i pobrano od niego krew do badań. – Mężczyzna przebywa w naszym policyjnym areszcie. Czeka na czynności z udziałem prokuratora – poinformowała asp. Gąsowska.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej