RAPORT

Wojna na Ukrainie

Policja poszukuje kierowcy, który k. Tarczyna wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia

W wyniku wypadku k. Tarczyna jeden z kolarzy poniósł śmierć, a czterech odniosło obrażenia (fot. arch. PAP/Marcin Onufryjuk)
W wyniku wypadku k. Tarczyna jeden z kolarzy poniósł śmierć, a czterech odniosło obrażenia (fot. arch. PAP/Marcin Onufryjuk)

Policja poszukuje kierowcy, który wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia. Policjanci mają już informacje na temat samochodu sprawcy, ale na razie ich nie przekazują – dowiedziała się Polska Agencja Prasowa. Jeden z kolarzy zmarł, a czterech z poważnymi obrażeniami trafiło do szpitala.

Seria wypadków w Tatrach. Zginęły dwie osoby

Do serii groźnych wypadków doszło w środę w Tatrach. Zginęły dwie osoby, a cztery zostały ranne, w tym 11-letnie dziecko – przekazał ratownik...

zobacz więcej

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Policja poszukuje kierowcy, który wjechał w grupę kolarzy i zbiegł z miejsca zdarzenia – poinformowała oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Piasecznie asp. Magdalena Gąsowska. „Mniej więcej mamy ustalony samochód, ale na razie nie informujemy o tym” – dodała.

Natomiast Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Pruszkowie mł. bryg. Karol Kroć poinformował, że krótko przed tym, jak doszło do wypadku samochodu z grupą kolarzy, prawdopodobnie ten sam kierowca omal nie przejechał strażaka z OSP, który brał udział w akcji gaszenia ciągnika w miejscowości Krakowiany (pow. Pruszków).

Wyjaśnił, że pomimo oznakowania przez strażaków miejsca akcji – stały wozy strażackie z włączoną sygnalizacją świetlną – pędzący samochód otarł jednego ze strażaków. „Na szczęście nic się nie stało” – dodał. Kierowca się nie zatrzymał.

„Z dużym prawdopodobieństwem można powiedzieć, że był to ten sam samochód, który później uczestniczył w zdarzeniu z grupą kolarzy” – oznajmił Kroć.

Według informacji przekazanych przez asp. Magdalenę Gąsowską w wyniku wypadku k. Tarczyna jeden z kolarzy poniósł śmierć, a czterech odniosło poważne obrażenia.

W akcji ratowniczej brało udział 11 zastępów straży pożarnej oraz śmigłowiec LPR. Rzecznik Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Justyna Sochacka przekazała PAP, że helikopter zabrał do szpitala w Warszawie jednego z poszkodowanych z „urazem wielomiejscowym”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej