RAPORT

Wojna na Ukrainie

„NATO pen”. Finowie oszaleli na punkcie pewnego długopisu

Szef fińskiego MSZ pożyczył długopis od jednego z dziennikarzy (fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT)
Szef fińskiego MSZ pożyczył długopis od jednego z dziennikarzy (fot. PAP/EPA/KIMMO BRANDT)

Finowie oszaleli na punkcie długopisu, którym szef MSZ Finlandii Pekka Haavisto popisał wniosek o akcesję kraju do NATO. Wart osiem euro model, nazwany teraz „NATO pen”, został błyskawicznie wyprzedany z sieci handlowej Stockman.

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO

Finlandia i Szwecja złożyły wnioski o dołączenie do NATO – poinformował sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg. Wnioski przekazali na jego...

zobacz więcej

O „NATO pen”-manii poinformował dziennik „Helsingin Sanomat”, który nazwał go „tandetnym”. Długi na 16,5 cm cienkopis w kolorze złotym, pożyczył szef fińskiej dyplomacji od jednego z dziennikarzy helsińskiego tabloidu „Iltalehti”, podczas ceremonii podpisania wniosku akcesyjnego.

Modelu nie ma już na półkach sklepowych, szybko jest też wyprzedawany ze sklepu internetowego. Na lokalnych aukcjach internetowych wystawiano egzemplarze długopisu za parokrotnie wyższą cenę od sklepowej.

Dom handlowy Stockmann opisuje jednorazowy długopis duńskiej marki jako „elegancki”, „smukły” i „pasujący zarówno do kieszeni jak i podręcznej torby”. Firma zapowiada, że będą nowe dostawy cienkopisu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej