RAPORT

Wojna na Ukrainie

Mateusz Morawiecki: Rodzice zastępczy to superbohaterowie

Rodzice zastępczy są superbohaterami, walczącymi z emocjami, nieufnością, traumami, lękami; to jest coś niewyobrażalnego – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas Gali Rodzicielstwa Zastępczego w Wieliczce.

Premier: Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie

Bezpieczeństwo finansowe polskich rodzin jest naszym oczkiem w głowie, na to zwracamy podstawową naszą uwagę; bez silnej rodziny, państwo nie...

zobacz więcej

Szef rządu wskazał, że rodzice zastępczy nie tylko dzielą się wielkim sercem ze swoimi podopiecznymi, ale także wykonują ciężką pracę. – Dla mnie jesteście superbohaterami, którzy walczą nie z komiksowymi czarnymi charakterami, ale walczą z emocjami, nieufnością, traumami, lękami, przezwyciężają te lęki. To coś niezwykle wielkiego – podkreślił Morawiecki.

Podziękował rodzicom zastępczym i przekazał im wyrazy uznania. – Kiedy rodzi się dziecko, to troszeczkę jest inaczej, to nieznana karta. A wy, rodziny zastępcze, często przyjmujecie te dzieci już z pełnym bagażem bólu, musicie przezwyciężać te problemy, z którymi oni przyszli do was. To jest coś niewyobrażalnego – powiedział premier.

Czytaj także: 188 mld zł trafiło do rodzin w ramach programu Rodzina 500 Plus


Podziękował również opiekunom z domów dziecka. – Wprawdzie nastąpiła w ostatnich latach pewna pożądana zmiana, zmniejszenie tych dużych placówek opiekuńczych, ale wiem doskonale, że one cały czas są, podzielone na mniejsze jednostki – zaznaczył.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej