RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Mocne zarzuty pod adresem Scholza. „Celowo opóźnia dostawy broni dla Ukrainy”

Zdaniem opozycji rząd Olafa Scholza ma celowo opóźniać dostawy broni dla Ukrainy(fot. PAP/EPA/ddp / POOL)
Zdaniem opozycji rząd Olafa Scholza ma celowo opóźniać dostawy broni dla Ukrainy(fot. PAP/EPA/ddp / POOL)

Najnowsze

Popularne

„To strategia opóźniania” – oświadczył szef opozycyjnej partii CDU Friedrich Merz, oskarżając kanclerza Niemiec Olafa Scholza o celowe opóźnianie dostaw broni na Ukrainę. – Rząd federalny nie gra w otwarte karty wobec firm zbrojeniowych, lecz kluczy – powiedział Merz w środę w programie RTL Direkt.

Kolejne kłopoty z niemieckimi czołgami dla Ukrainy. Rząd nie może „znaleźć” amunicji

Z Berlina docierają kolejne sygnały o planowanych dostawach broni na Ukrainę. Okazuje się jednak, że z trudem wynegocjowane przez Kijów czołgi...

zobacz więcej

Lider CDU odniósł się do stanowiska firm zbrojeniowych, które skarżą się publicznie, że nie otrzymały wciąż licencji eksportowych na transportery opancerzone i czołgi.

– Rząd nie gra w otwarte karty. Może ma powody, by nie ujawniać wszystkiego, ale w takiej sytuacji kanclerz powinien to wyrazić – uważa Merz.

Jak dodał, „kanclerz przyzwyczaił się do retoryki, która nie jest zgodna z tym, co uważa, że robi”. Merz przypomniał ponadpartyjną rezolucję Bundestagu, popierającą zdecydowaną większością głosów dostawy ciężkiej broni dla Ukrainy, aby pomóc temu krajowi w obronie przed rosyjskim atakiem.

– Jednak Scholz, zamiast o dostawach broni, ciągle mówi o „ryzyku eskalacji” konfliktu – zaznaczył przywódca chadeckiej partii.

– Jeśli nie pomożemy Ukrainie, prezydent Rosji Władimir Putin będzie kontynuował swoją agresywną politykę – ostrzegł Merz. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej