RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Mocne zarzuty pod adresem Scholza. „Celowo opóźnia dostawy broni dla Ukrainy”

Zdaniem opozycji rząd Olafa Scholza ma celowo opóźniać dostawy broni dla Ukrainy(fot. PAP/EPA/ddp / POOL)
Zdaniem opozycji rząd Olafa Scholza ma celowo opóźniać dostawy broni dla Ukrainy(fot. PAP/EPA/ddp / POOL)

Najnowsze

Popularne

„To strategia opóźniania” – oświadczył szef opozycyjnej partii CDU Friedrich Merz, oskarżając kanclerza Niemiec Olafa Scholza o celowe opóźnianie dostaw broni na Ukrainę. – Rząd federalny nie gra w otwarte karty wobec firm zbrojeniowych, lecz kluczy – powiedział Merz w środę w programie RTL Direkt.

Kolejne kłopoty z niemieckimi czołgami dla Ukrainy. Rząd nie może „znaleźć” amunicji

Z Berlina docierają kolejne sygnały o planowanych dostawach broni na Ukrainę. Okazuje się jednak, że z trudem wynegocjowane przez Kijów czołgi...

zobacz więcej

Lider CDU odniósł się do stanowiska firm zbrojeniowych, które skarżą się publicznie, że nie otrzymały wciąż licencji eksportowych na transportery opancerzone i czołgi.

– Rząd nie gra w otwarte karty. Może ma powody, by nie ujawniać wszystkiego, ale w takiej sytuacji kanclerz powinien to wyrazić – uważa Merz.

Jak dodał, „kanclerz przyzwyczaił się do retoryki, która nie jest zgodna z tym, co uważa, że robi”. Merz przypomniał ponadpartyjną rezolucję Bundestagu, popierającą zdecydowaną większością głosów dostawy ciężkiej broni dla Ukrainy, aby pomóc temu krajowi w obronie przed rosyjskim atakiem.

– Jednak Scholz, zamiast o dostawach broni, ciągle mówi o „ryzyku eskalacji” konfliktu – zaznaczył przywódca chadeckiej partii.

– Jeśli nie pomożemy Ukrainie, prezydent Rosji Władimir Putin będzie kontynuował swoją agresywną politykę – ostrzegł Merz. 

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej