RAPORT

Wojna na Ukrainie

Morze Azowskie będzie martwe? „Zagrożenie po bombardowaniach Azowstalu”

Bombardowanie Azowstalu w Mariupolu (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA)
Bombardowanie Azowstalu w Mariupolu (fot. PAP/EPA/ALESSANDRO GUERRA)

Bombardowanie Azowstalu może skutkować katastrofą ekologiczną na skalę światową – poinformowała w środę agencja Interfax-Ukraina, powołując się na Radę Miejską Mariupola, gdzie znajdują się te zakłady matalurgiczne.

Wojska rosyjskie wznowiły szturm na pozycje ukraińskie w Azowstalu

Siły rosyjskie wznowiły szturm na pozycje ukraińskie w zakładach Azowstal w Mariupolu przy wsparciu z powietrza – poinformował w czwartek rano...

zobacz więcej

Czytaj więcej w raporcie: Wojna na Ukrainie

„Powstało zagrożenie całkowitego zniszczenia życia w Morzu Azowskim. Bombardowanie Azowstalu mogło uszkodzić instalację, w której znajdują się dziesiątki tysięcy ton skoncentrowanego roztworu siarkowodoru. Wyciek tej cieczy całkowicie zabiłby florę i faunę Morza Azowskiego. Następnie niebezpieczne substancje mogą trafić do mórz Czarnego i Śródziemnego” – poinformowała agencja, przytaczając wpis Rady Miejskiej Mariupola.

Wadym Bojczenko, mer Mariupola, powiedział, że konieczne jest natychmiastowe dopuszczenie do obiektu międzynarodowych ekspertów oraz ONZ w celu zapoznania się z sytuacją i zapobieżenia ekologicznej katastrofie na światową skalę.

Zobacz także: Rosjanie zrzucili na Azowstal bomby fosforowe


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej