RAPORT

Wojna na Ukrainie

Senat. Kiedy głosowanie ws. Tomasza Grodzkiego? Znamy szczegóły

W środę wieczorem senatorowie będą głosować nad wnioskiem prokuratury ws. zarzutów dla Tomasza Grodzkiego (fot. PAP/Piotr Nowak)
W środę wieczorem senatorowie będą głosować nad wnioskiem prokuratury ws. zarzutów dla Tomasza Grodzkiego (fot. PAP/Piotr Nowak)

W środę wieczorem w Senacie będzie głosowany wniosek prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie marszałka Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej – poinformował wicemarszałek Senatu Marek Pęk.

Jest rekomendacja senackiej komisji ws. immunitetu Grodzkiego [WIDEO]

Prokuratura Regionalna w Szczecinie zamierza przedstawić zarzuty przyjmowania korzyści majątkowych od pacjentów lub ich bliskich Tomaszowi...

zobacz więcej

Pęk o decyzji poinformował w mediach społecznościowych.

„Konwent Seniorów zdecydował, że dziś na posiedzeniu Senatu w godzinach wieczornych będzie głosowany wniosek prokuratury o wyrażenie zgody na pociągnięcie senatora Tomasza Grodzkiego do odpowiedzialności karnej. Zobaczymy, czy zwycięży przyzwoitość, czy #DoktrynaNeumanna” – dodał.

Senacka komisja regulaminowa zarekomendowała we wtorek odrzucenie wniosku prokuratury o uchylenie immunitetu marszałkowi Senatu Tomaszowi Grodzkiemu. Za negatywną opinią wobec wniosku opowiedziało się 7 senatorów, 5 było przeciw, nikt nie wstrzymał się od głosu.

Uchylenia immunitetu Grodzkiemu domaga się Prokuratura Regionalna w Szczecinie, która w grudniu ub. roku skierowała ponowny wniosek w tej sprawie. Na początku posiedzenia komisji prokurator regionalny w Szczecinie Artur Maludy podtrzymał wniosek, podkreślił, że chodzi o art. 228 Kk czyli zarzut "sprzedajności osoby pełniącej funkcję publiczną".

O co oskarżony jest marszałek Senatu?


Według prokuratury, Grodzki pełniąc funkcję dyrektora szpitala specjalistycznego w Szczecinie i ordynatora tamtejszego Oddziału Chirurgii Klatki Piersiowej, przyjął korzyści majątkowe od pacjentów lub ich bliskich.

Grodzki, który jest profesorem nauk medycznych, chirurgiem, wielokrotnie zapewniał, że formułowane pod jego adresem zarzuty dotyczące korupcji nie mają podstaw i są elementem nagonki politycznej.  Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej